| EuShiAtat69 a întrebat:

Salut
Am o prietena pe nume Ana, e satanista. De ceva timp crede in Dumnezeu si in satana dar l-a ales pe satana. Am incercat sa o ajut sa nu se mai inchine la satana dar nu pot.
Va rog dati mi sfaturi. Acea prietena e foarte importanta pentru mine!

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui cat de mult o iubesti și ca esti ingrijorata de ceea ce face.Ii poti explica de ce e periculos sa intre in legatura cu demonii.Esti de apreciat ca vrei sa iti ajuti prietena

| RAY a răspuns:

Las-o sa creada in ce vrea ea, dumnezeu, satana acelasi personaje fantastice tu vrei sa o cinvingi ca exista dumnezeu adica de un basm in fine isi pierzi timpul

| AliGab a răspuns:

Parca tu erai cea satanista. Nu asa spuneai acum ceva vreme?

| AliGab a răspuns:

Si mai este o chestie pe care a spus-o cineva: "Vorbeste cu Dumnezeu despre prietena ta, nu cu prietena ta despre Dumnezeu", adica roaga-te pentru ea

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cu siguranta, prietenia adevarata, este prietenia de sacrificiu, asa dar daca doresti binele ei si salvarea ei, si a ta de ce nu, tu sa incepi un studiu Biblic si roag-o pe prietena ta sa te asiste si ai 100% garantia ca si tu si ea ve-ti castiga prietenia cu Dumnezeu, si salvarea vietii, dintr-o zi de mare necaz care este in fata noastra. Daca ve-ti respecta principiile lui Dumnezeu cu siguranta. In aceasta lume toate serviciile facute de altii sunt contracost, doar studierea Bibliei cu persoane calificate, la domiciliu este gratuita. Daca doresti accesezi www.jw.org.ro si ceri un studiu biblic la domiciliu si o sa fii contactata. ( Sau in privat poti sa-mi spui si mie numele si adresa ta si putem sa vorbim. Cum doresti.)Succes.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Biblia ne invata :,, Prieteniile rele, strica obiceiurile bune ". Asa ca dovedeste-te a fi si tu o prietena devotata, si fa ceea ce trebuie, ca sa aiba ce sa invete de la tine, adica sa te apropii de Dumnezeu caruia ii datoram viata si sa puteti spune la fel ca si Isus,, Inapoia mea Satan".

| Theo94 a răspuns:

Cati ani are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i cat de frumoasa e viata, spune-i ca acea cale pe care a aleso(adica Satana,***)nu este buna si dovedestei asta(cum? habar n-am vezi cum faci) si arata-i ca iubirea fata de Dumnezeu o va ajuta si la bine si la greu fiindca Dumnezeu ii va fi alaturi mereu.(Ps cred ca o placi pe prietena asta a ta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand aveam 13 ani ma credeam femeia babiloniana. incearca sa o convingi ca nu exista?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Arata-i www.bibliapentrusceptici.ro poate intelege ca dumnezeu nu exista.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Ana are... pentagrame?

Răspuns utilizator avertizat