| Angelo_Stanca_2000 a întrebat:

Salut.Azi dimineata m-am trezit șocat deoarece am avut un vis nu tocmai neobisnuit.Era ca am murit intr-un accident de mașina,mai exact eu eram pieton.
După ce am murit,m-am simțit ca ma aflu in pământ, foarte adânc.In jurul meu era piatra și niște minereuri incredibil de frumoase...Dintr-o dată,am simțit că urc în sus...Ajunsem într-o sală mică,unde erau mai mulți oameni,chiar și niște colegi de-ai mei.În față,era El. Dumnezeu.L-am visat.Mi-a spus,,Bună, fiule’’.Nu i-am răspuns foarte repede deoarece eram puțin speriat.A așteptat până i-am raspuns(in jur de 5 secunde)El era îmbrăcat intr-o ținută simplă.Ce semnifică visul?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Visele apar din multimea gândurilor.

| T0T a răspuns:

Nu semnifică nimic decât o adunătură de informații proiectate de subconștient. Eu în ultima perioadă visez destul de des, însă pentru mine totul e un film unde sunt protagonist. De multe ori mi se întâmplă să mă trezesc noaptea și să vreau să mă culc din nou ca să continui visul și asta se și întâmplă. E fain.
Pe Dumnezeu sau chestii din astea nu cred că am visat niciodată. Cred că contează lucrurile la care te gândești mai mult sau care îți influențează mai mult concepțiile. Dacă era cu adevărat Dumnezeul creștin trebuia să mori că așa zice în Biblie că cine îl vede moare.

| Angelo_Stanca_2000 explică (pentru T0T):

Poate ca nu era el, dar stiu ce am văzut

| xerxes1 a răspuns:

Inseamna ca ai creierul programat cu invataturi crestine.