| OmulDeStiinta1986 a întrebat:

mi-a spus o profesoara ca se pune presiune pe elevi(din partea directorilor de scoli si a profesorilor de religie) sa semneze cererea de inscriere la ora de religie. sa nu ramana popii fara servici la scoala. voi ce stiti?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ştiu că se manipulează la greu şi majoritatea copiilor, care nu vor să participe la orele de îndoctrinare ortodoxă, sunt minţiţi, ameninţaţi, şantajaţi, insultaţi...
Situaţia generală e foarte aiurea.

http://www.tpu.ro/......105854829/

http://www.tpu.ro/......ivind-ora/

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru NOname):

De pe https://www.facebook.com/......539752228/ elev1:"La mine in clasa e la fel. Dirigintele ne-a obligat sa semnam. Ca daca nu semnam sa ne ducem la un liceu unde sa ne accepta fitele. El e foarte credincios." alta persoana: "Eu am semnat cererea, sub niște presiuni incredibile, care țin de tratamentul profesorilor, plus agresivitate din partea colegilor care sunt sportivi (e liceu vocational). Încerc să îl conving pe fiul meu să înfrunte anatema alături de mine, dar e greu. El nu are nici o vină." alta persoana: "La mine e mai mult peer pressure. Profii si directorul nu au pus presiuni. Doar proful de religie a facut niste remarci mai deranjante, dar nu imi pasa. Oricum, am învățat sa nu cedez la nici un fel de presiuni venite de la liceu. Oricum toate amenințările sunt ***** mancat cu polonicul"

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

La mine in liceu nu. Daca vrei sa faci religie bine, daca nu, nu.