| FyZz a întrebat:

Acum ceva timp,am avut un cosmar sau a fost o realitate.Pur si simplu nu puteam sa dorm,iar pe la 12, 1 noaptea,nu stiu de ce m-am gandit sa strig,cand sa strig,parca ceva mi-a luat glasul,am auzit un fel de strigat la ureche,care mi-a cutremurat tot corpul, iar apoi eram paralizat.Nu puteam sa misc,sa strig,am incercat cu toata forta sa misc mana dreapta,dar n-am reusit,iar apoi m-a lasat.Iar pana dimineata,4, 5 n-am dormit deloc... sad Ce sa fie oare?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca ai avut un cosmar, e bine sa eviti sa te mai uiti la programe care te fac sa visezi urat.

| FyZz explică (pentru danay72):

Asa am sa fac :d.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

Ai vazut explicatia rationala din primul raspuns. Acum incearca sa-ti imaginezi ce credeau oamenii cu secole in urma cand nu existau astfel de explicatii. Cat de usor era sa cada in superstitii, si sa creada in tot felul de spirite, demoni si fantome.

| BlackSulphur a răspuns (pentru sublime89):

Lasa-ma sa te corectez:
Ai vazut explicatia rationala din primul raspuns. Acum incearca sa-ti imaginezi ca oamenii inca cred si acum chiar daca acum exista explicatii: Cat de usor le este sa creada in superstitii, si sa creada in tot felul de spirite, demoni si fantome.

| sublime89 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Asa e laughing Epoca in care traiesti nu conteaza, ci doar cat de informat esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai primit explicatii foarte stiintifice.ti-as da eu na paranormala, dar daca a fost ii vei simti efectele in timp.vor mai fi intamplari inexplicabile stiintific, dar nu le vei mai posta pe aici fiindca vei vedea cat is de habarnauti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta.
Imi era frica sa mai adorm deoarece totul se repeta la aceeasi ora nopti la rand.
Intr-adevar totul este in mintea noastra, dar nu s-au descoperit inca secretele mintii nici macar in proportie de 1%.
Mintea poate sa acceseze inconstient(mai rar constient) lumi si universuri inca necunoscute stiintei.
Um preot mi-a rezolvat problema in 5 minute si gratis.

Uite si o alta parere de exemplu:
http://www.satanism.ro/2011/08/31/cum-sa-opresti-paralizia-in-somn/

| Correct a răspuns:

Sincer...cred ca mi-ar fi fost chiar teama daca mi s-ar fi intamplat, probabil as fi dat vina pe o entitate paranormala, dar acum e bine, sunt pregatit sa patesc si eu asa cevalaughing.
Multumesc ca ai pus aceasta intrebare, probabil, ma va ajuta intr-o noapte.