| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cred ca grava si vreau sa ma ajutati, cei care nu cred in ce voi zice sa nu comenteze, am disperata nevoie de ajutor. Acum o saptamana tata a fost pana la centrala in spatele casei ca e pe lemne si cand s-a intors avea senzatia ca e cineva dupa el. Cand a intrat in casa a inceput cainele sa urle si a iesit afara si tocmai atunci brusc a intrat pisicul in casa. Tata la dat afara in vreo 10 secunde, nu la lasat in casa. Parinti sunt despartiti apropo. Eu de atunci am inceput sa am pe fiecare noapte cate un cosmar iar sambata asta cand m-am trezit am vazut langa mine ceva care se uita la mine. Am inchis ochii si cand i-am dechis tot acolo era. Am sarit rapid din pat si am aprins becul insa nu era nimic. Seara am auzit toti din casa, suntem 3 persoane, am auzit o lovitura puternica pe casa iar dupa ceva timp am auzit iar zgomote insa nu era nimic ca am verificat. Duminica seara, ieri cand m-am pus la somn am lasat un pachet de carti pe calorifer si telefonul la incarcat langa calculator iar dimineata cand m -am trezit am gasit telefonul scos de la incarcat langa mine si pachetul de carti era pus pe o masa. Tata maine cheama preotul si sper ca asta va ajuta dar vreau neaparat sa stiu ce se intampla, va rog cine stie si cine a mai patit sa-mi raspunda, am ajuns sa dorm cu team! Cine a mai trecut prin asa ceva, va rog ajutor! Dau funda

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Cu siguranță ai dispozitive electrice prin casă. Locul ăla separat poate nu e așa separat. Sau poate ai dreptate, eu nu pot fi sigur ce ai tu în casă. Dacă crezi că se va rezolva pe căi oculte, cheamă preotul dar altfel încearcă să cauți și alte cauze. Oricum experiențele de acest gen diferă de la om la om, de la casă la casă. Soluția trebuie să fie la tine și să încerci să iei în calcul mai multe posibilități. De asemenea încearcă să înregistrezi activitatea din timpul nopții. Dacă ai camere, filmează altfel sunt aplicații de înregistrat activitatea. Unii au făcut chestia asta dar ceea ce au auzit după i-a cam îngrozit. Poate chiar trăim într-o lume a posibilităților, încă sunt destule mistere în lume.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Zgomote în casa se pot auzi și fără sa fie influenta demonilor. Probabil tu te gândești ca are legătură cu spiritismul. Ideea e ca conform Bibliei, e bine sa nu ai în casa lucruri care au legătură cu spiritismul, iar Dumnezeu urăște pe cei care fac și dezleagă farmece. Deuteronom 18:10-12.Dar nu trebuie sa îți fie teama, probabil locuiești intr-o zona în care oamenii cred în asa ceva și atunci toate zgomotele le asociezi cu spiritismul.

| T0T a răspuns:

Probabil sunt lucruri care ți se întâmplă în somn, poate ești semisomnambulă. De asemenea probabil prin casă ai vreun dispozitiv ce emite infrasunete care te pot afecta sau poate ai mici scăpări de monoxid de carbon care în cantități mici pot provoca halucinații. Și câmpurile electromagnetice în cantități mari îți pot da o stare de neliniște. Eu nu cred că te confrunți cu spirite reale.

| Laur224628 a răspuns (pentru T0T):

Nu sunt singurul care a patit sau a auzit ceva. Nu am nici un dispozitiv iar centrala are un loc separat de casa, nu are cum sa ajunga aici.

| T0T a răspuns (pentru Laur224628):

Cu siguranță ai dispozitive electrice prin casă. Locul ăla separat poate nu e așa separat. Sau poate ai dreptate, eu nu pot fi sigur ce ai tu în casă. Dacă crezi că se va rezolva pe căi oculte, cheamă preotul dar altfel încearcă să cauți și alte cauze. Oricum experiențele de acest gen diferă de la om la om, de la casă la casă. Soluția trebuie să fie la tine și să încerci să iei în calcul mai multe posibilități. De asemenea încearcă să înregistrezi activitatea din timpul nopții. Dacă ai camere, filmează altfel sunt aplicații de înregistrat activitatea. Unii au făcut chestia asta dar ceea ce au auzit după i-a cam îngrozit. Poate chiar trăim într-o lume a posibilităților, încă sunt destule mistere în lume.

| Stell99 a răspuns:

Esti amuzant.
Am ras la ce ai scris.
Mai ales la faza cu cartile si telefonul.
Ce ar fi sa te duci si tu si tatal tau la un psiholog?