| Okkultist a întrebat:

Credeti ca vechea religie egipteana mai poate fi readusa. Eu si cativa oameni ne gandim la asta, mai ales cineva are in plan si se chinuie de momentul de fata sa fac asta. Credeti ca aceest cult poate fi reeadus, eu sunt singurul care ma indoiesc putin. Se poate sa se construiasca temple, ce parere aveti ca crestini voi ati fi de acord? Nu de alta dar nu as vrea sa-mi irosesc toti bani si dupa sa fiu injurat. Si ceiilalti oameni la fel. S-ar putea sa se intoarca kemetismul, cum veti accepta?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Te rog.
Egiptenii foloseau geometria sacra inainte sa aflam noi de ea deci...
Daca vrei exemple, ai Piramidele, Ank-ul si inca cateva chestii.
Plus legarea lor de multe mitologii antice, Thoth fiind la ei zeul cunoasterii si Atlant(Citeste Tablitele lui Toth: The Emerald Tablets of Thoth the Atlantean).

32 răspunsuri:
| 名無しん a răspuns:

Eu unul sunt un practicant al acestei religii.

| Okkultist explică (pentru 名無しん):

Salut baga id-ul meu: blizzard17x

Ai spus ca esti practicant a religiei egiptene? Perfect eu sunt,, initiat" in ale budismului, 7 ani numai asta am facut, hinduism, budism, etc etc./. Desi stiam de maretia aceestei religii am fost orb si nu i-amd at atata importanta pe cat trebuia.
Sper sa vorbim, cunosc o fata care a scris o carte, scopul aceestei fete este sa incerce cu,, turma" sa mai salveze si sa faca ceva. Sper sa mai vorbim!