| Axel22 a întrebat:

Cum te canonisesti daca ai facut sodomie cu o parte barbateasca? Cum is alea "metanii"? La metanii va mai dau aici o propozitie ca sa va dati seama la ce ma refere : "...24 de metanii pe zi". Funda!

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Iti ceri iertare lui Dumnezeu si nu mai practici pacatul.Acelea sunt doar ritualuri fara temei biblic.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trebuie doar ca sa iei Canon de la preot, trebuie intai sa-ti para rau, sa te spovedesti si sa nu te abati de la Canon si poate dura negresit mai putin de 15 ani

| mentholinks a răspuns:

Da ce te-a apucat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu i-a dat cu virgula adica 24, 3 sau 24, 7?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci „metaniile" doar cat timp „partea barbateasca" nu e prin apropiere. In rest, nu conteaza cate faci.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Asta cand s-a mai schimbat frate, eu stiam ca le zice mătănii, nu metanii, acuma vad ca ambele exista, in fine.
ai dat-o sau ai luat-o la caca? laughing daca ai dat-o, asta e...mergi si tu mai departe, ai fost si tu curios sau nu ai avut cu cine, daca ai luat-o e mai nasol ca s-ar putea sa fii gay si trebuie sa accepti asta. acum vorbind din prizma unui religios, inainte sa dai explicatii divinitatii trebuie sa-ti dai explicatii tie. a te canoni fara sa-ti para rau mi se pare pierdere de timp. adica intr-un moment de ratacire eu fur 100 milioane si dupa cand constientizez ii donez. pai si actul de furt in sine, crezi ca asta te achita cu universul?
iar din prizma unui om modern, cel putin asta imi place sa pretind ca sunt, fa tata ce vrei, homosexualitatea este dereglare hormonala, explicata in ziua de azi. deci daca cineva e vinovat ca esti homosexual atunci ala este dumnezeu ca te-a facut asa. iar in fata legii, in statele evoluate, nu trebuie sa raspunzi in fata legii.
si eu m-am pupat pe gura cu unu acum vreo 6-7 ani, intr-o betie d-asta criminala, crezi ca mi-am dat dupa aia cu biciul pe spate de 250 de ori...sa fim seriosi.

| Axel22 explică:

P.S am citit ca la sodomie te canonisesti 15 ani, dar imi spuneti cum si ce trebuie sa fac? Dar e in regula daca incep sa ma canonisesc si sa fac 24 metanii pe zi fara sa-mi fi dat preotul canonul?

| Kabuto79 a răspuns:

IoI... 24 de metanii pe zi -.-
Mai rau ca un sclav.

| MosIonRanga a răspuns:

Iesim la un suc?