| yubaretzul a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine categoria dar in fine! Intreabarea mea este:care a fost primul oul sau gaina? Ca unii zic oul alti gaina ca cica gaina a facut oul dar gaina iese din ou in fine prima oara e pui dar in fine care e parerea voastra?!

7 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Da, ai ales bine categoria întrucât ţine de creaţie.

Găina a fost prima, iar pe găină a creat-o Dumnezeu după soiul ei în a 6-ea zi de creaţie:

`` Dumnezeu a făcut fiarele pământului după soiul lor, vitele după soiul lor şi toate târâtoarele pământului după soiul lor. Dumnezeu a văzut că erau bune. `` Genesa 1:25.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Cine a clocit oul daca era el primul?

| yubaretzul explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Gaina a clocit.Deci dupa raspusnurile voastre gaina a fost, Multumedsc la toti daca puteam sa dau funda la taota lumea dadeam dar nu dau la unu sa nu se supere ceilalti.

| WR104 a răspuns:

Gaina a fost, unde iti e logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baiete? gaina se poate oua si daca nu o calca cucosul.probabil nu va iesi pui din oul ala, dar va fi un ou.deci galina fuse prima.si oul fiind de calitate superioara, a iesit un pui care era cucos.cand s-a facut mare a recurs la incest provocand o reactie ce s-a intins in randul galinacelor pana in zilele noastre; legea cucosului.sa nu te blesteme cineva cu blestemul; sa faci ca puiul.ca e nasol.

| gfghn a răspuns:

Daca tot suntem la acceasta catogorie ...pai gindeste ca prima data a fost creat omul si dupa accesta a produs copii.Asa cum un copil este conceput in embrionul mamei care a fost creata de catre dumnezeu (ma refer la eva pentru ca ea a fost prima mama) deci eu cred ca gaina pentru ca animalele au fost create la inceput ca si ele la rundul lor sa se inmulteasca.cum sa fie oul primul ca oul iese din gaina nu si gaina a fost creata la inceput ca si pamantul si omul si restul animalelor. animalele care nu fac oua ..la ele cum merge treaba of sunt confuza.papapapap

| TheTigerX a răspuns:

Eu zic ca prima data a fost cocosul!happy