| dop34555 a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI! M-am lasat de auto-stimulare de 1 luna si ceva. Dar,mai am vise umede,si fara sa vreau,ma auto-stimulez,si ma trezesc patat. Dar n-as mai face asta treaz,in vise sunt inconstient, nu prea ma pot controla.Inseamna ca iar am facut pacat?
Deci,in vise sunt inconstient, dar treaz n-as face asta niciodata. sad sad sad.

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Polutia nocturna este normala. Subconstientul isi face de cap laughing Doar nu-ti alimenta gandurile cu imagini provocatoare. Pasii astia trebuie sa fie utili. Repet, daca nu ai facut constient lucrul asta, si nu ai control, nu ai nici o vina. Tot ce poti face e ce ziceam mai sus, sa nu iti alimentezi gandurile cu lucruri ce pot starni asta.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Un creier spalat de fanatism religios, reteta excelenta pentru a ajunge pacient la psihiatrie.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cauta pe : WWW.JW.ORG>publicatii>cartiiI>CARTEA TINERII SE INTREABA "- raspunsuri pra. si vei gasi raspunsul la intrebarea ta

| Florin9Florin9 a răspuns:

Dacă nu faci asta în mod conștient, ci ți se întâmplă când dormi știu sigur că nu e păcat, în somn intervii cu mâna sau se întâmplă pur și simplu din cauza visului? (răspunde dacă ști)

| Nitroblast a răspuns:

Fara sa vreau... pai cumva tot te stimulezi de ai visele alea, ori prin accesarea "anumitor" imagini/amintiri din mintea ta ori...
Cum sa iti spun, acu' ca te-ai lasat, doar n-o sa stea dracu' degeaba sa se uite la tine cum nu ii mai faci pe plac. Recomand rugaciune rugaciune si iar rugaciune in privinta asta ca sa scapi de trecutul vicios.

| TurnuldeVeghe a răspuns:

Esti prea prost pentru secolul asta.

| dop34555 explică (pentru TurnuldeVeghe):

De ce vorbesti asa cu mine?