| Teodor168 a întrebat:

vreau sa va pun o întrebare!
Eu am un laptop destul de vechi care îmi merge greu in programe/jocuri/internet si as vrea să-l schimb cu unul nou din 2016-2017.
Însă ai mei nu prea sunt de acord.
Întrebarea mea e ca sunt un om rău pentru ca nu mă mulțumesc cu ce am? Eu doar as vrea sa mă bucur de jocurile noi apărute, însă pe laptopul nou nu rulează...
Funda!

Răspuns Câştigător
| RoxanaY a răspuns:

Nici o persoana nu se poate numi buna.

Nu de la rautate nu-ti ruleaza jocurile pe noul laptop.

Treaba este ca iti ocupi timpul cu prostii si de Dumnezeu nu te mai ocupi si de aceea ti s-a intamplat astfel. Nu mai citesti Biblia sau nici nu ai citit-o niciodata, rar te mai rogi etc. Domnul a vrut sa te mai opreasca din lucrurile pamantesti care nu-ti folosesc cu nimic si a vrut sa te aduca la cele ceresti. Eu ma simt mai bine, mult mai bine, extraordinar de cand am lasat jocurile si m-am intors la cele ceresti. Intr-o zi m-am decis sa sterg toate jocurile si le-am sters. Acum nu mai am nici un joc. Mai ma uit din cand in cand pe YouToube.

Sper ca te-am ajutat! Funda?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu ești rău. Faptul ca ai pus aceasta întrebare arata ca de fapt, nu vrei sa ii superi pe ai tai. Ideea e ca poate nu au posibilitatea ca sa ți-l schimbe și nu vor sa îți spună acest lucru. Ai răbdare, ca la momentul potrivit îl vei primi.

| xerxes1 a răspuns:

Jocurile pe pc sunt o mare pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ai fi un om rau din punctul asta de vedere ce? Pe cine deranjeaza? Dar daca bugetul tau depinde de parinti, atunci da, asta-i deranjeaza.
Apropo, eu zic sa te lasi de toate panaramele de jocuri, consider ca nu merita nici pe departe banii irositi si timpul pierdut. Mai bine ti-ai cumpara niste carti cu banii aia si macar in ele nu-ti strici ochii.

| Ironwin a răspuns:

Alege un laptop doar daca il folosesti afara, pentru casa cumpara un desktop, la aceeasi bani ai aproape dublu performanta. Daca ne spui un buget te putem ajuta mai mult.

| xByte a răspuns:

"sunt un om rau pentru ca nu ma multumesc cu ce am?"
-Clar NU; Oamenii care tiind sa se multumeasca cu ce au, sau sa se multumeasca cu putin, sunt oamenii care de fapt nu sunt multumiti de fel. Crezi ca Bill Gates s-a multumit cu putin sau a vrut cat mai mult posibil? Probabil ca daca s-ar fi multumit cu cat avea, acum nu ar mai fi cine este

| HTH a răspuns:

Cati ani ai? Cauta-ti un job cu juma` de norma.

| Teodor168 explică:

2.000-3.000 lei