| ANONIMU3O02 a întrebat:

Salut TPU, vreau și eu o explicație pentru acesta întâmplarehappy
Aseară am visat ceva care părea extrem de real legat de o energie/fantoma care era la mine in camera. m-am trezit la 3 dimineața intrasem puțin panica, deoarece visul a părut foarte real, când m-am trezit m-am dus sa beau apa de la bucătărie, m-am întors în camera și am încercat să dorm, dar când sa dorm se auzea un sunet, nu știu exact ce sunet, un fel de respirat și când am întors capul am văzut cum a trecut ceva "invisibil" la locul unde mă uitam, nu pot sa explic cum era, era că un filmele alea paranormale, când am văzut ce s-a întâmplat am intrat în panica și am sunat un prieten, și mi-a spus că vrea să îmi ia cineva energia, ceva de genul, o explicație? și nu mi s-a părut ce am văzut, e real și am avut fioruri multe..cum puteți explica acest fenomen?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Filmele de groaza sunt un mijloc prin care demonii încep sa aibă influenta în viata oamenilor, un canal de întrare. Sunt protejați cei care își dăruiesc sufletul Mantuitorului Hristos, își cer iertare pentru toate păcatele, inclusiv vizionarea de filme de groaza, cer curalratirea mintii și trupului prin sângele Mantuitorului Hristos și cer demonilor de frica., de înfricoșate sa plece de la ei în numele Mantuitorului Hristos. Hristos ii apară pe cei care aleg sa iii aparțină, sa se supună autorității Lui. Și sa se lepede de satana: Impotruvutu_ va dea Oltului și el va fugi de la voi!

| DaniTIRB a răspuns (pentru ania):

Trebuie sa recunosc, ceea ce ati spus dumneavoastra este o extrema. Intr-adevar, eu nu cred ca experienta mea cu "spiritele" a fost adevarata, ci un truc. Dar na, fiecare om da nas in nas cu o activitate paranormala. Dar partea aceasta cu filmele de groaza nu sunt un mijloc prin care demonii incep sa aiba infulenta asupra vietii oamenilor. Filmele horror sunt un mijloc de entertainment iar personajele care fac niste actiuni "horror" sunt persoane de treaba in viata reala, iar scriptul (povestea) este o inventie facuta de cineva. Toti scriitorii care fac scripturi mentioneaza faptul ca aceste povesti sunt false. Nu spun sa nu te rogi la Dumnezeu! Nu exista dovezi ca demonii sa exista, in afara de videoclipurile acelea in care oamenii sunt posedati, care la randul lor au fost dovedite a fi false.

| MEugen a răspuns (pentru DaniTIRB):

"Nu exista dovezi ca demonii sa exista" e tocmai invers
Alfel am face doar binele. Tot raul pe care il facem e de la acceptarea gandurilor de la diavol.

| ania a răspuns:

Supuneți-va dar lui Dumnezeu, impotriviti- va deavolului și el va fugi de la voi!- Iacov 4- 7

| DaniTIRB a răspuns:

Ai avut un cosmar si din cauza faptului ca creierul tau (scuze pentru cacofonie) era obosit & plictisit, acesta a inceput sa fie creativ prin a crea niste halucinatii (pot fi de tip tactil, vizual, olfactiv, auditiv etc.) Eu care chiar am avut parte la niste activitati paranormale, stiu ca spiritele nu sunt exprimate asa. Ele sunt statice (nu se misca) si nu sunt vizibile cu ochiul liber, ci cu aparate speciale precum magnometru si camere care identifica temperatura. IN NICIUN CAZ NU FAC ZGOMOTE PRECUM RESPIRATUL. Daca crezi in ce a spus prietenul tau, daca iti ia energia cineva e degeaba, corpul tau tot produce o energie de anumiti hz. Tot ce se poate intampla e sa iti schimbe frecventa (ceea ce o poti face si tu singur).

| ANONIMU3O02 explică (pentru DaniTIRB):

Chestia e ca poate mi s-a părut sau am făcut eu sa para, dar nu este prima dată când mi se întâmplă chestii de genul, de 4 zile am coșmaruri, așa am avut și anul trecut tot prin ianuarie 2 luni la rand in fiecare seara mă trezeam la 3 4 5 din cauza coșmarurilor, acum nu știu ce să zic dar și prietenului meu i s-a întâmplat la fel, cam ce ar trebui sa fac că sa scap? anul trecut am fost la o vrăjitoare bătrână și mi-a făcut nu știu ce pe un ibric și a apărut un fel de chip acolo, și s-a rugat pentru mine, mi s-a trecut atunci, ce crezi că ar trebui sa fac? sa mă rog?

| ANONIMU3O02 explică (pentru DaniTIRB):

îmi poți spune mai multe despre chestiile paranormale care ți s-au întâmplat?

| Bianca1311 a răspuns:

Buna!
Nu incerc sa te convertesc la cv, ideea e ca demonii exista, nu sunt doar in mintea ta. M-am confruntat si eu cu probleme asemanatoare din cauza unei vieti haotice. Conteaza foarte mult ce faci in viata ta gen droguri, pornografie etc etc. cu asta ii chemi in viata ta, unde stai, daca e o casa in care s au intamplat chestii dubioase etc. Te poate ajuta o sfestanie, adica o sfintire a casei, daca nu, o spovedanie.