| Gavrila_Ciprian_1995 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi gasesc un duhovnic la o manastire si nu stiu cum...adica merg la manastire si spun unui calugar ca vreau sa ma spovedesc sau cum? Ii rog doar pe cei care stiu ce zic, sa raspunda.Multumesc.

2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Da' preotul de la biserica nu-i bun pentru tine?

| Dorugar a răspuns:

Daca vrei sa te spovedesti la manastire este bine sa te spovedesti direct la staret pentru ca el este cel mai mare in grad si functie, si in plus de asta ai avantajul ca spovada ta va fi primita de serviciile de informatii (dar nu de Dumnezeu) exact asa cum ai spus-o, adica nu denaturata de cei mai mici in grad, deci mai grei de cap