| Law_Cioby_1998 a întrebat:

Salutare. Ma numesc Andrei. Am 16 ani. Si am cosmaruri foarte ciudate seara, unele prea ciudate dar cel mai grav este cu.
O femeie inalta de vreo 2 metri, in care ma sperie foarte tare... in sensul ca nu ma lasa sa dorm noaptea, ma chinuie, dar cel mai rau este ca nu o pot descrie la fata. ma urmareste in fiecare seara. uneori si dimineata. am fost si la biserica. apoi la clinica. mi-a dat intr-un timp medicamente sa ma linistesc seara sa pot dormii linistit. timp de 6 luni nu am avut treaba. a fost bine dar de 2 saptamani tot pe femeia aceea o visez, o vad peste tot. de la ce ar putea fi va rog mult ajjutatima.

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Deci ai cosmaruri, si prima data te-ai dus la biserica, si abia apoi la clinica. Cand ai vazut ca nu merge cu popa, ai dat si pe la doctor. Jalnic popor. Si vad ca tot nu te lasi, si pui intrebari despre asta la categoria "religie". Deci trag concluzia ca tu esti convins ca visele urate vin de la "necuratul". Ai internet, probabil ai si telefon, televizor, radio, masina, frigider, cuptor cu microunde si mai stiu eu ce tehnologii de secol 21, dar toate acestea convietuiesc cu secolul 13 din capul tau. Poate daca o sa te trezesti la realitate, o sa-ti treaca si cosmarurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand Dorel profeseaza ca psiholog sau ca preot rezultatul este acelasi.
Daca ai ghinionul sa dai doar peste incompetenti trebuie sa-ti dea de gandit si asta.
Nimic nu este intamplator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate si eu am avut cand eram mic vis ca al tau, doar ca visam o femeie imbracata in roz si era ciufulita la par si era groaznica.Da-mi id tau de mess frate sau facebookul sa vorbim, si sa iti spun cum am scapat de aceste vise!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la jocuri pe calculator, nu de tot, cred ca de doua ori pe saptamana cate o ora e sufucient.si mai roaga-te si tu la bunul dumnezeu seara la culcare macar, si mai reculegete si tu cu ganduri frumoase, cu o muzica placuta si imagini misto.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Baiatul a postat la categoria religie, eu ii raspund din punct de vedere religios.
Mergi la Biserica, dar nu asa sa intri si sa pleci, vorbeste cu preotul si iti va citii ceva rugaciuni de sperietura. Vei vedea o imbunatatire, astept sa imi spui!

| Law_Cioby_1998 explică (pentru BogdantheDreamer):

Am mai fost la biserica merg in fiecare duminica. si preotul de la noi a spus ca m-am schimbat de ceva timp. a venit si la mine acasa crezand ca, casa e de vina. Multumesc de raspuns.

| amina a răspuns:

Nu e ceva ce trebuie sa te sperie, incearca si nu te mai gandi la cosmar si incearca sa iti umpli mintea cu lucruri frumoase care te bine dispun.In timp, vei vedea ca nu vei mai avea asa ceva.Nu au legatura cu Dumnezeu. Daca chiar nu vezi nici o imbunatatire, mergi din nou la medic. Poate te poate ajuta din nou.

| Law_Cioby_1998 explică (pentru amina):

Voi incerca dar imi este foarte greu.