| anonim_4396 a întrebat:

Satanisti moderni ce mai faceti? am ceva pentru voi http://www.youtube.com/watch?v=TlofPEdGHb0&feature=relat ed

Documentar socant! Acesti ratati au vazut iadul, demoni si draci. Iadul este real. http://www.youtube.com/watch?v=f3L7fy3vEmQ
va pregatiti de iadul etern? oare ce isi doreste un satanist in iad? dar in rai?

17 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Uite logica mea cu privire la Rai și Iad
Daca îl "asculți" pe Dumnezeu ajungi în rai și totul o sa fie bine.
Daca îl "asculți" pe Lucifer ajungi în iad și tot bine o sa fie ca din moment ce l-ai ascultat doar nu o sa te pedepsească.

| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Satana are nr de tel?

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Suni la 666.

| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Imi da nr incorect

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil e ocupat sau și-a schimbat numărul, când voi ajunge pe la el o sa îl întreb.

| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Deci tu ajungi in iad?

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce nu cred ca exista lucrurile aste nu voi ajunge. Dar în cazul în care exista, deși e improbabil, acolo voi ajunge și nu îmi pasa. O sa iți dau numărul lui dacă e ceva.

| allex_6955 a răspuns (pentru trolololo):

Spuneti ca nu credeti in Dumnezeu? dar am o intrebare, voi credeti in Alexandru cel Mare? de unde stiti ca a existat, de unde stiti ca a trait? spunea cineva. inseamna ca constiinta voastra ii moarta, ganditi-va, mai aveti liniste noaptea? si stiti ca vine si ziu cand o sa muriti, toti o sa murim.

| Allrc24 a răspuns (pentru trolololo):

Logia este urmatoarea.satana ispiteste oamenii iar cei care fac voia lui nu vor fi privilegiati.crezi ca ii apsa de tine.toti oameniisunt la fel pentru el.ii uraste.

| Roses a răspuns:

Aaaa.Am vazut documentarul.Acolo te duci daca nu te pocaiesti de pacatele tale.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Dacă tu chiar crezi că ce au văzut/auzit rataţii ăia e adevărat, atunci ai mari probleme.Mă duc şi eu la tv, fără nicio dovadă şi spun că atunci când eram pe moarte am vorbit cu Satan.O să mă crezi?
Sayonara!

| KyraW a răspuns:

Asta-i de pocaiti, sper ca sti ca nu e ortodoxa si ca are subliminal sa te convertesti la religia x

| allex_6955 a răspuns:

Caci Dumnezeu nu tine seama de vrermurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor sa se pocaiasca. Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul.
, in iad este plansul si scrasnirea dintilor, spune biblia ca constiinta nu doarme, ci zi si noapte ii macina pe oameni. cand puteai sa ajungi dincolo. erai atat de aproape. inca nu ii tarziu.dar atunci va fi prea tarziu.gandeste-te, nu iti cere nimeni sa intrii intr-o religie sau alta, acasa, acolo unde esti poti incepe o noua viata cu El, El nu forteaza pe nimeni.decizia iti apartine.

| laurentiu80 a răspuns:

Du-te bai de aici cu porcariile astea de filme! esti tu crestin? daca respectai biblia stateai intr-o chilie ca Cleopa si nu postai porcarii pe aici. Ai sa vizitezi tu iadul inainte oricarui satanist de aici.

| allex_6955 a răspuns (pentru laurentiu80):

Spuneti ca nu credeti in Dumnezeu? dar am o intrebare, voi credeti in Alexandru cel Mare? de unde stiti ca a existat,de unde stiti ca a trait? spunea cineva.,Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei, căci le-a fost arătat de Dumnezeu., inseamna ca constiinta voastra ii moarta, ganditi-va, mai aveti liniste noaptea? si stiti ca vine si ziu cand o sa muriti, toti o sa murim., Caci Dumnezeu nu tine seama de vrermurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor sa se pocaiasca. Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul.

| allex_6955 a răspuns (pentru laurentiu80):

Caci Dumnezeu nu tine seama de vrermurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor sa se pocaiasca. Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul.

| ExodusLaVey a răspuns:

1. Sunt satanist modren [ateu cu anumite principii pe scurt]
2. Nu exista iad sau rai.
3. Documentarul este fals, sunt foarte multe documentare false.
4. Ai vazut si tu un video, au reusit aia sa te faca sa crezi ca video'ul e real si tot ce spune in el e adevarat [ei bine, te inseli si te-au pacalit creatorii ]
5. Lasa-te de treaba asta ca nu isi are rostul.
6. O zi buna happy