| Dumnezău a întrebat:

Scriam astazi ceea ce se dorea inceputul unui eseu literar despre ateism, blasfemii in cea mai buna forma a lor si incercarea de negare logica a lui Dumnezeu.Cand am vrut sa mai bag niste cerneala in stilou, am scapat calimara pe jos, iar pata de cerneala de pe covor s-a dezvoltat in forma de cruce.Este acesta un semn de sus, sau nu trebuie sa ma ingrijoreze? Considera Dumnezeu Tatal ca am pacatuit cu vreo ceva, si vrea sa ma indrepte spre Lumina Sa?

21 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Stai să te întreb, când s-a întâmplat asta erai cumva sub forma lui Iisus sau a Duhului Sfânt?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Trebuie sa te pocaiesti!
Vine pe la mine cu 5 galeti de bere si te pocaiesc cu placere. big grin

P.S: spor la spalt covoru'!

| Dumnezău explică:

Nu pot sa scriu cu galben, omule. Poate doar daca il umplu cu bere neagra Silva, ca sa se vada mai cursiv scrisul.

| Bia_8599 a răspuns:

Nu stiu daca chiar e adevarat ce ai scris, oricum, nu astepta ca Dumnezeu sa ti se descopere in mania Lui, El nu vrea asta, El ne vorbeste cat intr-un fel cat in altul, dar omul nu ia seama.
Cunosc atei care ai fi zis ca nimic si nimeni nu le poate schimba hotararea, citisera o multime de carti despre ateism, despre faptul ca nu exista Dumnezeu, unul isi dase si licenta demonstrand ca nu exista Dumnezeu, isi bateau joc de Dumnezeu, prigoneau crestinii, etc. Pana intr-o zi, pana cand Dumnezeu a intervenit. Dar pentru unii intervine cu nuiaua ca sa zic asa, ca altfel nu iau seama. Si cand din senin apare o boala fara leac la unul dintre acestia, iar doctorii il trimit acasa, in floarea tineretii, apeleaza la orice si oricine, numai la Dumnezeu nu, pentru-ca nici pe patul mortii nu vroia sa creada in El. Dar degeaba, fara Dumnezeu nu se rezolva nimic. Si ca orice om care vrea viata, apeleaza si la Dumnezeu in ultimul timp, daca exista, sa il vindece. Si Dumnezeu, in dragostea Lui, l-a vindecat, iar azi, vesteste Cuvantul lui Dumnezeu. Poate n-o sa crezi, nu conteaza, Dumnezeu exista, si am incredere ca intr-o zi vei vedea asta.
Puteti sa il batjocoriti pe Dumnezeu cat vreti, si pe noi crestinii la fel, Dumnezeu se va ocupa si de voi, pentru-ca va iubeste!

| aliceinchains a răspuns:

Ha ha, unii chiar au pus botu'. laughing

| Dumnezău explică (pentru aliceinchains):

Huoooo! Satana si semnul lui in avatarul tau si in tine, pacatoaso! Ai sa arzi in smoala, huaaaa!

| aliceinchains a răspuns (pentru Dumnezău):

Daca nu te-as cunoaste deloc, mai ca te-as si crede. laughing

| Dumnezău explică (pentru aliceinchains):

Cunosti pe Dumnezeu,fiica mea? Laudati fie cei ce cunosc Adevarul si Lumina Mea, caci eu sunt Lumina si Vesnicia.

YEAH, RIGHT... thinking

| aliceinchains a răspuns (pentru Dumnezău):

Îl cunosc pe Dumnezău...pe Dumnezeu, nu prea. thinking nu e palpabil. laughing

| n0matterman a răspuns:

"Nu mă simt obligat să cred că acelaşi Dumnezeu, care ne-a înzestrat cu simţuri, raţiune şi intelect, ar pretinde să nu le folosim."
Galileo Galilei

| NuDauFunda a răspuns:

Eu zic sa incepi sa bati cruci fiule, ca nu-i a buna. Momentan roaga-te la pata de pe covor si adu-i ofrande, cu siguranta te va observa cineva. Sigur, va rade de tine, dar tu ramai indiferent. Dumnezeu e acolo sus si te vede, asa ca te va trece la catastif. Apoi, ca sa fii sigur de locul in Rai, apuca-te sa ne convingi si pe noi ca e mai bine sa traim cu frica, decat sa traim in pacat.

| NuDauFunda a răspuns:

Eu zic sa bati niste cruci fiule, ca nu-i a buna. Apoi incepi de te roaga la pata de pe covor si adu-i ofrande. Cu siguranta te va observa cineva. Sigur, va rade de tine, dar tu ramai indiferent. Dumnezeu te vede! O sa te treaca la catastiful cu cei mantuiti. Dar, ca sa fii sigur de locul in Rai, te sfatuiesc sa te-apuci sa postezi la sectiunea religie mai des, sa ne convingi si pe noi ca e mai bine sa traieste in frica decat in pacat.

| Necrophagist a răspuns:

Stai linistit, si eu am vrut sa fumez lumina la paste si mi-am ars parul

| FărăCapsLock a răspuns:

Nu. Eu am făcut atâtea și atâtea esee d-astea, și multe alte păcate, și tot în ceruri stă, se benoclează, și-și bate **** de mine.
Nu, acum pe bune. Tu ești ateistă și te uiți la semne d-astea? Come on!

| buhuhu a răspuns:

"daca dumnezeu e raspunsul ai gresit intrebarea"winking

| MeGusta a răspuns:

Sigur god s-a gândit că cel mai bun mod de a te aduce pe calea cea bună e sa iţi păteze covorul.

| Tql a răspuns:

Ar fi trebuit să faci poze, să filmezi respectiva pată, pozele să le tragi la xerox şi să le ataşezi la fluturaşi cu "Dumnezeu vine!" pe care să îi împarţi prin oraş, trebuia să chemi toate televiziunile, să se dea semnu' divin la ştirile de la ora 4 de pe Antenă, ProTV, Prima, Cartoon Network, să o chemi pe ţaţa Floarea să linga pata de cerneală de pe podea, poate-poate scapă ea de dependenţa de OTV sau mai ştiu eu ce deochi, şi eventual să-l cheme şi pe bărbatu-su', bolnav de sculament să facă metanii, să se dea cu capul de pereţi şi să ţipe şi el că vine sfârşitul lumii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalcite sunt caile domnului.si trec prin stilou.ti-a aratat despre ce sa scrii.asa ca lasa ateismul si apucate de facut un eseu despre cruce.sau poti lasa doar crucea de cerneala. daca profu e destul de teligent va intelege tot ce trebuie.cat despre lumina,daca auzi voci si vezi lumina la capatul unui tunel, si esti tanar, nu te duce.intoarcete inapoi.inca nu esti convertit. trebuie sa te si botezam.ar fi pacat sa pierdem asa un specimen reprezentativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cruce întoarsă mai seamănă şi cu o chestie sculată. Da, este un semn de sus că mai trebuie să dai bani pe o calimară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mossa no 13 ai uitat? putem discuta doar in privat.aa, se zice arsura, nu arsatura.si;. arsaturile.; sunt de gradul 1-2-3-4,fiecare cu efecte diferite asupra,pielii, tesuturilor, si terminatiilor nervoase.

| Trandafirulmort37 a răspuns:

Mai Dumnezău,eu cred ca acel semn e din partea diavolului,care vrea sa iti arate ca daca te mai crezi Dumnezeu,vei intra in conflict deschis cu el si acea cruce de cerneala va fi crucea de pe mormantul taulaughing
Ai prea multa imaginatie mai Dumnezăule.Ce ai zice daca ti-ai folosi-o in alte scopuri, cum ar fi curatarea orasului de,, fratii nostri tigani''?