| mentholinks a întrebat:

" Şi el se afla în Iudea
23. printre discipolii săi; într-o zi
24. i-a găsit stând
25. împreună şi discutând
26. despre cele sfinte. Când a
27. sosit la întâlnirea discipolilor,
1. care împreună înălţau o rugăciune
2. de recunoştinţă deasupra pâinii, el a zâmbit.
3. Discipolii i-au spus:
4. "De ce râzi văzându-ne
5. euharistia (rugaciunea de recunoştinţă)? N-am făcut noi
6. ceea ce se cuvine? El a răspuns
7. zicându-le: "Nu râd de voi,
8. nici de ceea ce faceţi
9. din proprie voinţă, ci de cel
10. care va primi ofranda, Dumnezeul vostru".
11. Ei au spus: "Învăţătorule, tu
12..transformer*. eşti fiul Dumnezeului nostru?"
13. Iisus le-a răspuns: "În ce fel
14. mă cunoaşteţi voi?
15. Amin vă spun vouă,
16. nici o spiţă nu
17. mă cunoaşte dintre oamenii care sunt
18. printre voi". Când au auzit
19. acestea, discipolii
20. s-au aprins de mânie şi [.]
21. înfuriaţi l-au blestemat în
22. gând. " Din evanghelia dupa Iuda,
Ce credeti, este acelasi Isus din Biblie?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred si nu cred in evanghelia aia care nu e o evanghelie.cum nu cred in multe alte scrieri ateiste ori lumesti care au fost scrise doar cu un rost si toti il stiu.motivatia imi pare stupida, dar prosteasca dea binelea.

| aabaaab3278 a răspuns:

Amu cică era odată într-o ţară un crai, care avea trei feciori. Şi craiul acela mai avea un frate mai mare, care era împărat într-o altă ţară, mai depărtată. Şi împăratul, fratele craiului, se numea Verde-împărat; şi împăratul Verde nu avea feciori, ci numai fete. Mulţi ani trecură la mijloc de când aceşti fraţi nu mai avură prilej a se întâlni amândoi. Iară verii, adică feciorii craiului şi fetele împăratului, nu se văzuse niciodată de când erau ei. Şi aşa veni împrejurarea de nici împăratul Verde nu cunoştea nepoţii săi, nici craiul nepoatele sale: pentru că ţara în care împărăţea fratele cel mai mare era tocmai la o margine a pământului, şi crăia istuilalt la o altă margine. Şi apoi, pe vremile acelea, mai toate ţările erau bântuite de războaie grozave, drumurile pe ape şi pe uscat erau puţin cunoscute şi foarte încurcate şi de aceea nu se putea călători aşa de uşor şi fără primejdii ca în ziua de astăzi. Şi cine apuca a se duce pe atunci într-o parte a lumii adeseori dus rămânea până la moarte. Harap Alb(20:10-11)

Răspuns utilizator avertizat