| Biancaa245 a întrebat:

Stie cineva daca se poate sa stau o saptamana la o manastire? sunt intr-o stare mai proasta si vrea sa ma linistesc, vreau sa merg la manastirea Agapia

Răspuns Câştigător
| Strepix a răspuns:

E foarte bine ceea ce vrei sa faci, iti recomand asta. Du-te la manastirea respectiva si intreaba daca este cazare sau le explici starea emotionala psihica si poate te vor lasa sa stai alaturi de ei.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu stareta: http://bit.ly/2C8p13e

| doctorandus a răspuns:

Google cazul Tanacu.

| Biancaa245 explică (pentru doctorandus):

Despre asta nu știu ce să spun. Abia acum aud de cazul ăsta

| Adry05 a răspuns:

Daca are centru de cazare, poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, sunt manastiri care au hotel, platesti si stai

| T0T a răspuns:

La multe mănăstiri poți sta și mânca pe gratis.

| xerxes1 a răspuns (pentru T0T):

Poate,dar la Agapia daca nu platesti biletul la intrare nu te lasa sa intri. Adulți: 5 lei. Copii, elevi, studenți: 2 lei. Fotografiere / Filmare exterior (neprofesional): 10 lei. Pentru profesioniști, tariful este negociabilPe pomelnic se trece si cat ai platit ca sa nu cumva sa-si raceasca gura pe mai putini bani.

| xerxes1 a răspuns:

Si-a bagat Satana coada si la manastire.
https://www.libertatea.ro/......ase-825519

| Steregoi a răspuns:

Decat sa ajungi sa-ti impuie capul aia cu tot felul de canoane, acatiste si de sfinti invizibili mai bine stai relax in pat si te uiti pe net la videoclipuri din natura cu muzica ambientala. Dai cautare pe google dupa "landscape nature" si te uiti la videoclipuri. Unul din ele este asta:

https://www.youtube.com/watch?v=EDir9-UoPjo

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Nu poti

| Biancaa245 explică (pentru Victoria18):

De ce să nu pot?

| Victoria18 a răspuns (pentru Biancaa245):

Trebuie sa stai mai mult. Nu te primeste nimeni atata. O sa creada ca esti neserios si nu ai credinta. Deoarece este o perioadă scurta, ei nu au incredere ca esti credincioasă...

| Biancaa245 explică (pentru Victoria18):

Vreau să merg o săptămână să mă liniștesc după care cu siguranță în vacanțe voi mai merge. După ce termin școală vreau să mă fac măcuiță, acolo vreau să rămân