| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Stiti cumva daca se fac cursuri de ocultism in Galati?

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu există cursuri. Ocultul e o știință, (d.p.m.d.v.) considerată de creștini malefică(deşi nu este sub nici o formă), de asta singura sursă de învățare a ocultului este biblioteca.De asemenea sunt forumuri specializate în așa ceva, cum e bucuria lui satan, de exemplu.Membrii forumului de acolo te-ar putea ajuta cu titluri de cărţi.

| suffarstar a răspuns:

Din cate stiu era ceva la Brasov ( Institutul Gurdjiefff) si mai e ceva dar nu mai stiu in ce localitati, AGEAC. La Bucuresti stiu sigur ca sunt.

| Mclaren12 a răspuns:

Nu există cursuri de ocultism.

| NikFlorian a răspuns:

Sigur... Strada MARASESTI NUMARUL 14... , vrei sa te dai pe mana lui Dracu(SATAN)? ..Cheama-l. Asta ii sensul vietii tale? Ai auzit de Iisus Hristos, ii mai tare ca si Satan. L-a invins pe Satan, prim moartea Sa pe cruce. Cerceteaza ORTODOXIA, II MAI TARE SI MAI FAIN decat OCULTISMUL. Prin Ortodoxie vei ajunge intr-un loc minunat unde nu va exista suferinta, daca si numai daca vei trai in ORTODOXIE, astfel te asteapta. SATAN.

| HeillÓðinn a răspuns:

Ocultismul nu-l inveti dintr-un curs sau dintr-o adunare de grup. Ocultismul se invata pe cont propriu, prin documentare din toate partile si practica ce lasa deprinderi din urma ei. Ocultismul se invata in ani, nu in zile sau saptamani, in ani de fanatism.

Mare grija la sursele corupte si periculoase, si mai ales la ocultismul evreiesc.

| xerxes1 a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Orice se invata mult mai rapid si mai bine de la un maestru.
Asa a fost dintotdeauna.
Daca esti asa de destept de ce te duci la scoala.Inveti singur.

| HeillÓðinn a răspuns (pentru xerxes1):

Insa nu implica sa stai in bula ta de sapun ascultand experientele si fabulele maestrului in cauza. Evident ca e bine sa accepti sfaturile si indrumarile unui maestru, insa in niciun caz sa nu-l lasi pe el sa-ti aleaga drumul.

| xerxes1 a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Fiecare avem maestri pe care ii meritam.Cine stie ce experiente ai avut de esti asa de fixat. Fara maestru ai fi invatat sa scrii poate in 10 ani.Ti-am citit cateva postari si mi-am dat seama ca esti dus cu pluta.

| SG1995 a răspuns (pentru HeillÓðinn):

Adept Joy of Satan?

| SG1995 a răspuns (pentru xerxes1):

Nu toti satanisti, doar astia adepti ai lui Dietrich, exista miscari mai breze, desi eu nu sunt afiliat al unei miscari, sau al satanismului insusi.

| HeillÓðinn a răspuns (pentru SG1995):

Si care sunt aceste "miscari mai breze"?

Satanismul teatral al lui Lavey care este cumparat cu 100$?

The Satanic Temple care prin simbolul Baphometului in marime naturala isi permit sa bastardizeze satanismul prin promovarea feminismul evreiesc sublim(pleonasm)? Hmm...