| Narfundo a întrebat:

Sunt acestea vremurile de apoi sau asa a fost din totdeauna?!

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Si nu numai.
Sentimentele aveau aceea acuratete,cand te asezai prima data pe banca cu iubita,tineai aminte,acum intrebarea e; cand ti-ai tras-o ultima data? Fiecare cauta bani,putere, sa fie el cel mai smecher.
Sunt multe probleme in societate, si in fiecare zi se agraveaza, din pacate nu sunt indeajuns de puternic momentan sa plec, dar astept momentul potrivit.

14 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nici vorba, au fost vremuri mult mai grele ca acestea, doar ca nu stim noi sa le apreciem, si vrem din ce in ce mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acestea sunt vremurile, trebuie să merg la toaletă. Există și vremurile de după apoi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai supozitoare? laughing
Ce bine o ducem acum noi europenii spre deosebire de acum peste 50 de ani si mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ferește.N-aș folosi d-astea nici dacă mi-ai ridica statuie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cand veti auzi vesti de razboaie, cand se va ridica popor contra popor sfarsitul este aproape, dar pe noi sa ne preocupe sfarsitul nostru nu al lumii; vorba ceea numai prostul moare de grija altuia

| Maxim96 a răspuns:

Marii duhovnici ai Rusiei si ai Romanie spuneau ca noi suntem ultemii si ca vom trai cand va imparati antihrist. Ziua judecatii nu o stie nimeni, dar ni s-au dat semnele care vor preceda cea de a doua venire a Mantuitorului.Cine are pricepere, sa se foloseasca de aceste prorocii care ni le-a dat Dumnezeu ca sa nu fim amagiti de diavol si sa ne pierdem mantuirea sufletelor noastre.

| BlackSulphur a răspuns:

Sa vedem, ce nu avem in "vremurile acestea": Boli cu raspandire continentala (Ciume), cruciade, razboaie mondiale etc.

Deci inca o ducem bine, nu te teme. Este doar o perioada de tranzitie a climatului pe Pamant, cauzata de poluare si timp. De ce am zis asta? Pai lumea se cam teme de o apocalipsa naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxim96):

Smecher, luptam cu satana. Epica povestea. laughing

| Mikhtarian a răspuns:

Vremurile din urma.
Sentimentele au disparut, daca ai bani esti puternic si iti permiti orice.
Biblia isi implineste in fiecare zi invataturile, razboaie au fost /sunt, pacate fara de seama ( cum ca si-a volat fata de 1 an, am vazut la PRO TV ) nu mai e loc de intoarcere, mantuirea singura cale.

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Deci n-ar fi mai folositoare o mitraliera sau ceva impotriva demonilor decat niste cuvinte? thinking Teach We Master...

| Dandanache a răspuns (pentru Mikhtarian):

Ai dreptate, tot ce-ai descris mai sus sunt realitati inedite. Pana acum cateva decenii, lumea traia in pace si armonie deplina.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Maxim96):

Daca ai citit apocalipsa, iti poti da seama, ca am trecut de mult pe langa ea, iar profetia acestui amator, a dat gres.
Singurul lucru care mai ramane de facut este sa faceti o analiza retroactive a aclui text, care din punctual meu de vedere, e ceva slab, pentru incepatori

| Dandanache a răspuns (pentru Mikhtarian):

Eram ironic. Stii unde gresesti tu? Raportezi lumea contemporana la experientele tale personale, pe cand ar trebui sa o raportezi la propriul ei trecut. Iti sugerez un exercitiu simplu. Incearca sa pui mana pe un ziar interbelic, un cotidian de mare tiraj cum e Universul ar fi excelent (daca vrei, iti trimit eu cateva fotografii in privat). Vei descoperi crime, incesturi, violuri, adultere, femei inselate si apoi parasite. Poate vei da si peste unul din desele articole care inculpau cresterea imoralitatii si a pornografiei din societatea de dupa razboi. Sau care ii arata cu degetul pe imbogatitii de razboi, care isi oprimau angajatii, impingandu-i la greve si proteste. Si multe altele. Povesti din trecut, de o actualitate surprinzatoare.

| Thunderstruck a răspuns:

Cateodata crestinii mi se par retardati. Cu totii.N-ai cum sa fii intreg la minte si sa zici ce-a zis @Mikhtarian sau @Maxim96.