| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Dumnezeu s-a auto-demascat chiar prin scriptura Sa ca este un instigator la crima vezi: 2 Cronici 15:13, Exod 22:18, Exod 22:20 dupa cum vedem si aici:in acest verset Biblic "Omorati un oras intreg daca ati auzit ca exista necredinciosi in el chiar si animalele lor si distrugeti tot ce va iese in cale",
si daca mai luam in calcul si faptul ca Dumnezeu este si un ucigas de bebelusi nevinovati, asa cum ne arata Biblia in Exodul in Cap. 10 versul 29.
Ce credeti ca ar pati acest Dumnezeu criminal daca ar veni pe pamant?
Ar fi condamnat de justitia oamenilor pentru aceste faptele criminale la inchisoare pe viata, in cazul nostru inchisoare pe nemurire, sau poate ca in SUA l-ar astepta scaunul electric pe veci, ca doar este nemuritor?

6 răspunsuri:
| godge a răspuns:

S-ar sinucide ca Hitler sau si-ar face un imperiu ca Stalin.Cam asa e zeul crestin si crestinii in general.

| Moisie explică (pentru godge):

Sunt multi cei care nu inteleg faptul ca Preotul Stalin a vrut sa si faca o noua religie, motiv pentru care a facut din Lenin un fel de moaste la care mergeau si se inchinau religiosii comunisti, iar icoanele de prin case au fost inlocuite cu tabloul sau. Si pentru ca doua sabii nu incap intr-o teaca, a interzis religia crestina in favoarea religiei comuniste care -l avea ca Dumnezeu pe Lenin iar el era loctiitorul sau, adica tot un Dumnezeu!

| gabitzagab a răspuns:

Nu sti ce te astepta pe tine daca continui sa te razboiesti cu Dmnezeu tu esti sluga satanei prin vorbele pline de hula pe care le spui la adresa lui Dumnezeu

| Moisie explică (pentru gabitzagab):

Tu nu ai vazut ca eu am dat versete din scriptura sa si nu l-am blasfemiat altfel decat citandu-l.
In plus de asta ce sa ma astepte de la un Dumnezeu care nu exista decat in imaginatia ta?
Tu nici atata nu ai retinut din Biblie ca dupa ce Adam a gustst din fructul oprit, omul a ajuns chiar el insusi Dumnezeu, asa ca singurul de care trebuie sa imi fie mi-e frica sunt eu insusi!

| gabitzagab a răspuns (pentru Moisie):

Bine mai mergeti voi cu ale vostre inainte cu dmnezu vostru EU o sa merg cu Dumnezeul meu Amin

| Moisie explică (pentru gabitzagab):

Asa este, ai dreptate, fiecare cu Dumnezeul mamii lui!
Aleluja