| arminius a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Minciuna este un pacat, si toate minciunile il au ca sursa pe Tatal Minciunii, alias Satana sau Diavolul, oare din ce cauza crestinii mint despre Isus ca este nascut din Treime si ca din asta rezulta ca este Dumnezeu Fiul, desi in Sfanta Scriptura nu scrie niciunde despre minciuna asta?

Oare faptul ca religia crestina se bazeaza pe asemenea minciuni, nu este o dovada ca ea este una diabolica si ca "dumnezeul" ei este Diavolul?
Oare crestinilor nu le este teama ca vor plati in fata lui Dumnezeu pentru ca sustin asemenea minciuni grozave?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar ma intreb oare de ce minti tu ca Isus nu este Fiul lui Dumnezeu? 1Ioan 2:22,, Cine este mincinosul, dacă nu cel ce tăgăduieşte că Isus este Hristosul? Acela este Antihristul, care tăgăduieşte pe Tatăl şi pe Fiul.,,

| arminius explică (pentru EmaS):

Ce spune Ioan este frunza verde, ca dar nu Ioan asta al tau face si desface treburile ceresti!
Tu sa constientizezi ca MINTI pentru ca despre nasterea lui Isus din Sf. Treime nu scrie absolut nimic in "Cuvantul lui Dumnezeu"!
Si daca acel text nu se gaseste in scriptura, atunci ori este o minciuna, ori este un text venit de la Diavol, ori si una si alta!
Nu este nimic rau sa fi Antichrist daca asta inseamna sa fi anti Lucifer, adica in traducere impotriva Diavolului!

| EmaS a răspuns (pentru arminius):

Tu esti anti Fiului lui Dumnezeu!

| Allrc24 a răspuns (pentru EmaS):

Vezi cum se da al fund.cand ii aduci un verset clar din biblie care dovedeste contrariul spuselor lui fuge ca un las. stii el crede in Dumenzeu dar nu il agreeaza pe Domnul Iisus. cine face asta? evreii.

| EmaS a răspuns:

Mielul care a fost jertfit pentru evrei in aceea seara a murit in timpul cand ingerul mortii i-a lovit pe intaii nascuti ai egiptenilor.In acelasi fel ca si mielui ''Yesua''a trebuit sa moara pentru intreaga omenire ca sa fie jertfa de ispasire. Mielul acela il prefigureaza pe Isus.

| Urzi23 a răspuns:

Asta este soimos ca lupul imbracat in blana de miel, este imposibil sa existe altul mai,,,,,,,,, ca el.Ba baiete tu nu meriti deranjul, mai esti ma capetenie pe siteul acela de,,,,,,,, unde am maturat cu voi asfaltul.

| Hombre a răspuns:

Care crestini bai din moment ce spui ca sunt mincinosi. Spune si tu; acesti diavoli deghizati in crestini...

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Vai, ce urat din partea ta sa faci asemenea afirmatii!

| Geass a răspuns:

Diavolul,Dumnezeu şi Sf.Petre sunt mâna în mâna i-am văzut eu la un vin şi discutau cum să împartă între ei galaxiile

| dragos9234 a răspuns (pentru Geass):

Ba chiar cum sa imparta universurile/universele(spre rusinea mea chiar nu stiu forma corecta)

| Geass a răspuns (pentru dragos9234):

Ai spus corect universurile, iar dacă am fost prea subtil am răspuns pentru amuzament.Pur şi simplu, Sf.Petre era cel mai lacom nu lăsa nimic de la el...

| 4b a răspuns:

Exista un singur Dumnezeu- Tatal, Fiul si Duhul Sfant, o unitate de 3 persoane co-eterne; daca Biblia nu face nici o incercare sa rezolve enigma Trinitatii, a celor 3 pers intr-Unul singur, nu stiu ce de trebuie sa ne stresam noi cu problema asta...

| mixxjim a răspuns:

Cred ca ai face mai bine sa te limitezi la activitatea de pe site-ul/blogul tau, daca insisti atat de mult cu chestiile astea nu poti decat sa ne convingi sa te raportam mai multi si sa ti se inchida contul.

| Smiiiley a răspuns:

INCREDIBIL! Intrii pe TPU, dai la intrebari populare, si e imposibil sa nu dai de o intrebare:Cum sa zici ca D-zeu nu exista? Voi ce credeti? Exista, nu exista?

Si apoi vin siroaie de raspunsuri, pareri contradictorii!
Poza asta este tot ceea ce am eu de spus:
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/......6918_n.jpg

Cand o sa mai dau peste o intrebare de acest gen, o sa postez acelasi lucru!