| Dorugar a întrebat:

Tinand cont, pe de o parte, de rezultatele stiintei numite Genetica care ne invata si ne dovedeste ca fiinta umana se aseamana in proportie de 98, 7 % cu o maimuta primata, si pe de alta parte afirmatia biblica in care Dumnezeu spune ca l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea Sa, oare putem afirma bazandu-ne pe logica, ca Dumnezeu seamana si El cu o maimuta primata?

32 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ma bucur sa aud ca bunica ta este maimuta!

| ramona30 a răspuns (pentru EmaS):

Pai si a ta este la fel. A tuturor.

| anonim4565 a răspuns (pentru EmaS):

Si eulaughingfiecare cu neamul lui:laughingam vazut asta pe facebook

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim4565):

A, si eu am vazut poza, numai un retardat care habar n-are ce-i aia evolutie poate face asa ceva.

| anonim4565 a răspuns (pentru ramona30):

Daca a ta e nu inseamna ca e a lu toti mai maimutico

| anonim4565 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ok... deci si tu esti maimuta?

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim4565):

Ce?

| RAY a răspuns (pentru anonim4565):

Fa-ti ma un test adn sa afli ca esti maimuta degeaba nu crezi daca asta e adevarul sau tu te crezi superior tuturor de aia un amarat de virus te ucide sau veninul in 2 minute te ucide asa superior esti

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim4565):

Mai bine maimuta decat oaie.

| EmaS a răspuns (pentru anonim4565):

Tatal nostru este Imparatul Imparatilor si Domnul domnilor!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Impresia asta o are si Basescu

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Eu ti-am aratat ca Dumnezeu este maimuta

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Da bunica ta ce a fost?
Nu cumva o bucata de lut din care marele mester a facut o oala de noapte pe care apoi mesterul s-a pus cufundu si a binecuvantat-o cu un duh urat mirositor, adica cu duhul sfant?
Ce e mai bine?
Sa ai o bunica maimuta sau sa ai o bunica modelata din cakt?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Eva este bunica mea (mama tuturor celor vii).

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Eva era cumva acea bunica a ta pe care Marele Olar a modelat-o din cakt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Bravo fato laughing

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Pardon,din tarana! Tot din tarana iti iei vitaminele si mineralele necesare corpului tau facut din tarana!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Nu draga eu nu mananc tarana ca tine! deci nu-mi iau vitaminele din tarana.

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Sa inteleg ca tu nu consumi legume si fructe?

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Ba chiar foarte multe, dar noi nu vorbeam despre legume ci despre "tarana" ceea ce este cu totul altceva decat o leguma!

| Angel0 a răspuns:

Deci dupa mintea ta maimuta a fost prima vietate aparuta pe pamant.
Se vede ca de "Genetica" ai auzit doar de prin ziare.

| Dorugar explică (pentru Angel0):

Poi vezi cat de absurd este sa crezi ca Dumnezeu, adica tot o maimuta, a fost prima vietate pe pamant?

| Angel0 a răspuns (pentru Dorugar):

Nu ai inteles nimic.Pace.

| shadovv a răspuns:

Omul e 98, 7% ca o maimuta.
Uraniul facut in laborator e 100% identic cu uraniul care apare de la stele. Origine diferita asemanare totala.

| Dorugar explică (pentru shadovv):

Bati campii!
O fi cumva uraniul din laboratoare facut din porumb fiert?
Vezi ca iar batii campii!

| shadovv a răspuns (pentru Dorugar):

Nu inteleg unde bati cu porumbul tau fiert dar stiu ca eu nu bat campii caci acest lucru ar fi inutil. A ti revarsa furia lovind in locuri ce pot sustine o productie considerabila de produse agricole mi se pare un lucru nonsensic.

| Dorugar explică (pentru shadovv):

Cred ca intelegi totul aiurea!
Eu nu ma refer la locuri ce sustin productii agricole ci ma refer la pamant ca materie prima pentru un olar care in dementza sa are impresia ca omuletii pe care-i modeleaza din lut sunt oameni!

| shippuden a răspuns:

Daca nu stii nimic nu te mai baga, na daca te crezi maimuta laughing

| M25M a răspuns:

Silogismul tau este gresit, fara suparare. Logica religiei este una si logica evolutiei este alta.

| Dorugar explică (pentru M25M):

O fi silogismul meu total gresit, dar noroc ca afirmatia lui Dumnezeu si rezultatele stiintei sunt corecte si confirma afirmatia mea!

| M25M a răspuns (pentru Dorugar):

Religia respinge ideea evolutiei, iar evolutia este in contradictie totala cu procesul creatiei divine. Afirmatiile tale sunt corecte, nu am motive sa ma ating de ele, insa intrebarea din concluzie nu prea are logica, nefiind nici o corelatie intre cele doua domenii. Ai luat teoria (corecta) evolutionista si ai implementat-o in teoria (corecta) creationista, iar rezultatul, cel putin mie(este posibil sa ma insel) nu mi se pare logic.
Toate cele bune!

| Dorugar explică (pentru M25M):

Poi vezi?
Rezultatul pare ilogic pentru ca undeva se ascunde o minciuna!
Cine minte? Savantul care face o asemenea afirmatia pentru ca se bazeaza pe codul genetic?
Sau cumva Dumnezeul care se bazeaza pe vorbe goale?
Daca amandoi au dreptate, asta inseamna ca dreptate am si eu si ca Dumnezeu este de fapt o maimuta!