| AvalohAlyn a întrebat:

Tot aud si vad pe unii ca Armaghedonul/Apocalipsa e aproape.Voi, chiar credeti ca asa e? Cat de aproape?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Rezultatul referendumului ESTE dovada clara ca suntem la SFARSITUL apocalipsei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru danut):

Adica mai dureaza 3 milioane de ani?

| danut a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu se stie, daca sunt ani e bine, mai exista sansa pentru unii dar ce facem daca este timp mai putin?

| Cosmin86 a răspuns (pentru danut):

Ani? Mai sunt cel putin MILIOANE de ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai citit intrebarile lui Steregoi...

| Holiday a răspuns:

De vreo mie de ani tot e lansat de diferite organizatii crestine zvonul asta ca "e aproape". Ii face pe fraieri sa se sperie si sa inceapa sa le cotizeze inoculandu-le ideea ca alaturandu-se organizatiei trec Armagedonul si ajung in rai, sunt reinviati si alte tampenii.

| mentholinks a răspuns:

Nu merita sa te gandesti la ceva ce nu poti influenta.

| Mircea08 a răspuns:

Cam cat credeti ca vor mai fi conditii de viata pe planeta noastra? Mentalitatea conform careia agresivitatea si impunerea vointei prin forta este solutia evolutiei, acumularea de bani chiar cu riscul distrugerii mediului, otravirea pamantului cu scopul de a mari productia la hectar, sau injectarea animalelor cu tot felul de porcarii sunt doar cateva din motivele pentru care e greu de crezut ca omenirea va mai supravietui. Acuma 100 de ani nimeni nu-si imagina ca ar putea exista asa ceva, acum 50 de ani nu erau astfel de probleme, ce va fi peste 50 de ani?

| wpetterssone a răspuns:

Nu se știe exact timpul când va fi, dar semnele care sunt menționate în Biblie, le vezi din ce în ce mai clare și mai des.
Citește Revelația 12:12, Matei 24:7, Luca 21:11, 2 Timotei 3:1-5.

| Saiko10 a răspuns:

Da eu cred ca este foarte aproape, dar nimeni nu stie ora exacta nici macar ingerii decat Dumnezeu tatal, daca vrei sa aflii mai multe citeste Biblia daca nu ai una acasa cauta Biblia online.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce numai crestinii se preocupa cu acest sfarsit al lumii.
Crestinii au de obicei doua teme majore pe care le abordeaza:
1. Daca nu esti crestin, trebuie sa arzi in focurile iadului
2. Vine apocalipsa, pe care o asteapta cu infrigurare, si daca nu esti crestin arzi in focurile iadului.
Care este ideea cu aceasta obsesie!
Plus, o intrebare puerila!