| AvalohAlyn a întrebat:

Ce va face sa credeti ca Apocalipsa e aproape?

24 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ansamblu de evenimente politice, religioase si natura in manifestarile ei inclusiv profetiile de mii de ani care au prevestit cele de mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tare, esti briliant daca eruptia unui vulcan tine de oameni inseamna ca s-au rezolvat toate ce sa mai spunem ca in ultimii 10-15 ani au murit peste 50 la SUTA din populatia de animale salbatice a globului simor anual cu bune procente fara sa se poata face ceva sau sti de ce. Profetiile se adeveresc zilnic si unul ca tine poate vedea asta USOR pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, dar au fost profetizate si acestea. A, da am uitat ca tu nu ai citit inca Biblia. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca erai protestant aveai de ales dar ca traditionalist ti-a fost bagat pe gat ceva ce nu doresti sau intelegi, aici este greseala.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu dragule, tu nu poti da date fixe nici peste o saptamana dar peste 2000 de ani cum face Biblia.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pana atunci eu cred ca demult este totul GATA.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Chiar ca nu ai citit ce am scris pana acum, profetiile s-au terminat.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Paractic suntem AICI: Apocalipsa 14,
"9. Apoi a urmat un alt înger, al treilea, si a zis cu glas tare: "Dacã se închinã cineva fiarei si icoanei ei, si primeste semnul ei pe frunte sau pe mânã,
10. va bea si el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; si va fi chinuit în foc si în pucioasã, înaintea sfintilor îngeri si înaintea Mielului.
11. Si fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Si nici ziua, nici noaptea, n-au odihnã cei ce se închinã fiarei si icoanei ei, si oricine primeste semnul numelui ei!
12. Aici este rãbdarea sfintilor, care pãzesc poruncile lui Dumnezeu si credinta lui Isus."

| mentholinks a răspuns:

Intrebarile tale.

| FaraNume1245 a răspuns:

Majoritatea întrebărilor de pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începerea scolii rolling on the floor Glumescwinking Pai răutatea in lume.