| ForJesus a întrebat:

Trăim vremurile de pe urma?
http://stiricrestine.ro/......-crestini/

9 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Atâta timp cât Popescu are voie să binecuvânteze strada şi implicit să îşi susţină convingerile religioase, Ionescu de ce n-ar avea acelaş drept?

| ramona30 a răspuns:

Nimic complicat in aceasta stire. Avalansa de propaganda religioasa i-a deranjat pe acei oameni si au luat atitudine. Ceea ce ar trebui sa se intample peste tot. Si la noi oamenii au inceput sa ia atitudine impotriva religiei nocive, vezi incercarile repetate de eliminare a religiei obligatorii din scoli in Romania. Inca nu s-a reusit acest lucru dar important este ca se incearca.

| Inferno a răspuns (pentru ramona30):

Tu consideri idiotii aia oameni inteligenti?
Crezi ca ar trebui sa iasa toti ateii sa spele drumurile ca acolo?
Tu asta spui:"Ceea ce ar trebui sa se intample peste tot"

| Kosuchin a răspuns:

Aahahahaha, si cand se va auzi de o crima in acel oras:: BOOM, ateii sunt de vina pentru ca au spalat binecuvantarea ^_^.
E bine totsui pentru evanghelicii aia, altfel crima i-ar fi facut sa para niste retardati mintali care cred ca doua-trei rugaciuni de scapa de infractori.

| seagate a răspuns:

La inceput au fost marginalizati apoi li s-au dat drepturi iar acum nu mai ai loc de ei.Se pot casatori si intre ei mai nou.
Stai putin ca incep sa-i confund. Ăștia parca erau ăilalți.

| seagate a răspuns:

Era o portiune de autostrada murdara pe care nu o spala nimeni.Cu un mic truc o spala idiotii de atei. rolling on the floor

| ateu123 a răspuns:

Deci un grup de oameni reprezinta toti ateii? deci puscariasii din inchisoare reprezinta toti crestinii? ce imi pasa mie ce a facut alte persoane, ce imi pasa mie ca sunt atei daca erau mulsulmani, budisti etc miar pasa mai mult? fiecare face ce vrea nu poti spune ca reprezinta alti oameni, referitor la articol au sfintit praful de pe strazi? daca asa mare e dumnezeu de ce nu le-a taiat furtunul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infiderent ce se va intampla toate isi vor urma cursul asa cum este scris.pe pamant toti vom suporta toate infiderent ca e efectul disparitiei credintei si religiilor sau inmultirii necredintei si slavirea acestor hoituri mult mai mult decat slavirea celui slavit.importanta e VESNICIA idioti nejudecati. explicati-va stiintific acest concept, si mai vorbim.