| beligan a întrebat:

Uitati fratilor cum se,,joacă" ăstia cu sutele de mii de euro din bugetul țării!
Aceasta este,, calea"?
http://www.youtube.com/watch?v=LoIJO-28qKA

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Idioţenie! De unde atâta prostie? Mi se pare o aberaţie dusă la extrem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa toti, credinciosii bisericii din nefericire, dar multi ii vad perfecti si chematii lui Dumnezeu.

| BlackSulphur a răspuns:

Deci, nu stiu cum, aceasta divinitatea atot-puternica poate face orice, dar nu stiu cum si ma bate intrebarea... De ce are nevoie de atatia bani divinitatea? Ca doara intra la popi in buzunar, iar ei sunt "intermediarii"! Mi se pare scandalos, sincer! Statul nu este unul religios, si nici nu ar trebui sa fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beligane? la Dumnezeu toti santem chemati.Ei sant pastorii.Ca nu sant buni si sant lupi in blana de oaie, asta e alta poveste.de vina e legea si oamenii care permit asta.

| zurick a răspuns:

Mi se pare o mare prostie.

| beligan explică (pentru anonim_4396):

Spui ca de vina e legea si oamenii care permit asta!
Babailica,trezeste-te,Romania in sine este o tara indoctrinata pana in maduva oaselor. Nu suntem,,invatati''din mosi stramosi că,,nu trebuie sa facem ce face popa,ci sa facem ce spune popa''?
Cine a scos aceste,,invataturi'' pe tavă? Nu poporul roman?
Chemarea lui Dumnezeu de care spui,nu are absolut nici o legatura cu sistemele,fie ele sisteme religioase sau politice!,,Chemarea''este interioara,nicidecum urmarea unor,,invataminte''ale sistemelor!
Poti denumii asemenea profitori si ipocriti, pastori ai omenirii?
Iisus a mers si a predicat multimii fara sa ceara absolut nimic in schimb! Ăstia (lupi in blana de oaie) nu se mai satura de averi, de terenuri, de straie aurite, de coroane si carje de aur, parcă ar fi regi bizantini! Totusi turmei li se induce sugestiv ideea ca sunt pastori ai turmei de credinciosi! FOARTE FALS! http://www.220.ro/......4ZA06Bxnb/