| OctavianDanielMaria a întrebat:

Un criminal care e si crestin omoara un copil non-crestin: Unde ajunge criminalul si unde ajunge copilul? In iad sau in rai?

10 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Criminalul ajunge in raihee hee

| Denisa0954 a răspuns:

Poti numi un criminal creștin?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Denisa0954):

Ar fi fost mai usor daca ii dadeai un raspuns care sa nu fie o alta intrebare.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ar fi fost mai usor daca nu te bagai. Dacă stai sa analizezi întrebarea mea, deja restul întrebării lui nu si mai are sensul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Denisa0954):

Aici gresesti, intrebarea lui inca are sens pentru ca singurul lucru pe care tu l-ai facut e sa ii ceri lui sa numeasca un criminal crestin, intrebare care poate fi raspunsa cu usurinta, pentru ca exista criminali crestini, chiar din abundenta, mai ales un USA, Tony Alamo fiind unul din multele exemple.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Mayhem666):

Având în vedere că pentru mine, un criminal nu poate fi creștin, din nou, pentru mine, întrebarea lui se termină aici. Una este sa te numești creștin, si alta este sa fii. E o diferenta colosală.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Denisa0954):

Dar in intrebarea ta principala, ai uitat sa mentionezi "pentru mine", si din moment ce eu nu am superputeri si nu pot sa iti citesc gandurile, nu am avut de unde sa stiu ca la asta te refereai, deci tot ce ai incercat sa spui nu mai e valid. Intr-un fel, ti-ai sapat singura groapa, ca sa o spun asa.
Daca mentionai asta de la bun inceput, nu se mai ajungea pana aici. Deci vina, tot de partea ta va cadea, pentru ca ai omis un detaliu important.

Răspuns utilizator avertizat
| serenityxx a răspuns:

Criminalul în infern, copilul în paradis

Răspuns utilizator avertizat