| RAY a întrebat:

Va dati seama 1% din populatia romaniei care este atee cica nu crede in dumnezeu din cauza pacatelor, restul de 99% sunt sfinti, pe bune voi de asta credeti ca un ateu nu crede in dumnezeu?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De fapt, pocaitii cred ca ortodocsii si catolicii se balacesc in noroi ca porcii. Ei considera ca doar pocaitii au moralitate biblica.

La ortodocsi si catolici doar fanaticii au fumuri ca ar fi sfinti. In general ortodocsii si catolicii nu considera ca laicii ar fi chemati sa urmeze exemplul sfintilor. Cei dintre ei care simt chemarea asta se fac calugari.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Aaaaaaa dar stai ca pocaiti nu spun ca sunt pocaiti niciodata si ca sunt crestini asa se prezinta ei cand fac propaganda sectancta laughing laughing

catolici si ortodoxi vor ajunge in iadul pocaitilor iar pocaiti in iadurile catolicilor si a ortodoxiei, cool, vor fi prezenti in mai multe locuri astia in acelasi timp laughing laughing

tu in ce crezi?

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu crezi ca cineva care crede in Dumnezeu poate fi considerat sfant?
Eu una, nu ma consider!
Am biblia in casa si icoane in casa, merg la biserica si ma inchin cand simt nevoia...
Personal nu cunosc persoane atee, dar au perceptii diferite in ceea ce priveste biserica.
De crei tu ca cei care cred in ceva, Dumnzeu, Alah... nu cred?
Tu... crezi?

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Nu prea intri aici, noi care intram stim cine se da sfant, normal ca nu cred asa ceva, intrebarea a doua nu am inteles-o

| AC4S4 a răspuns:

România nu e o țară majoritar creștină. Nu putem spune 99%

| RAY explică (pentru AC4S4):

Cum nu e omule, ce minti ma si daca e peste 50 la suta e, ceea ce nu e cazul

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu mint. Conform Bibliei, majoritatea romanilor nu sunt crestini.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Deci asta scrie in biblie majoritatea romanilor nu sunt crestini laughing laughing
dar, ce sunt majoritatea?

| AC4S4 a răspuns:

Poti face te rog o deducere simpla si sa nu te mai comporti ca un copil de 10 ani?

| RAY explică (pentru AC4S4):

Acum ma faci un copil de 10 pentru ca nu iti dau dreptate cand iti pot dovedi ca 99% din romani sunt crestini iar tu scrii ca nici macar majoritatea nu sunt, cine se comporta ca un copil de 10 ani, fi serios

Orthodox Christianity (81%)
Protestantism (6.2%)
Catholicism (5.1%)
Other (1.5%)
Not religious (0.2%)
No data (6%)

https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Romania

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu, te fac copil de 10 ani pentru ca am spus:
"Conform Bibliei, majoritatea romanilor nu sunt crestini"
Iar tu ai inteles ca in Biblie scrie ca majoritatea romanilor nu sunt crestini.

Biblia spune cine este si cum este un crestin. Exista o groaza de studii care pot arata ca majoritatea romanilor nu sunt precum crestinii descrisi in BIblie.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Nu sunt din secta ta mai pe scurt

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu am spus nimic despre asta. Scrie in Biblie cum este un crestin.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Daca e sa vorbim asa nici tu nu esti crestin