| estiunscump a întrebat:

Va sa mi spuneti:un barbat penticostal este atat de "orgolios" incat sa nu poata trece dupa religia fetei(ortodoxism)? adica cum e in majoritatea cazurilor?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Eu nu cred ca te mariti la varsat asta oricum el nu are alta religie e tot crestin insa daca esti penticostal sau ortodox sau catolic, protestant pocait sau asa mai departe fiecare are felul ei de a crede in dumnezeu eu am avut pe cls a 7 si a 8 o fata penticostala si mi-a zis ca ei cred doar in dumnezeu nu cum cuntem noi de ne rugam la sfinti (si mai zicem ca sunt monoteisti), sau martorii lui iehova aia sunt cei mai ciudati mie imi e frica de ei, dar la varsta pe care o ai tu si care banuiesc ca o are si baiatul ala nu ar trebui sa fie o problema insa nu poti sa stii care e adevarul poate ca familia e altfel si baiatul a fost educat in alt mod. Oricum vreaus a iti spun ca majoritatea colegilor mei sunt atei eu nu sunt insa e greu sa mai intelegi ceva.Ok am vrut sa incep cu termeni istorici dar am sters sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

"Va sa mi spuneti" - Cred ca ai sarit peste un cuvant. Si nu se prea intelege intrebarea. Cum adica "sa poata trece dupa religia fetei"? Adica sa isi schimbe religia, sa treaca la ortodoxism? Daca e asa de simplu, de ce nu ar face invers, sa treaca fata la religia lui?

| estiunscump explică (pentru sabin89):

Scuzati-ma! e o problema cu tastatura mea, serios.am vrut sa scriu:vreau sa imi spuneti... pai mie imi place la mine in Biserica.

| Jardelin a răspuns (pentru estiunscump):

Poti corecta textul intrebarii. Numai sa vrei!

| Mădă0611 a răspuns:

Nu e vorba de orgoliu, e vorba de credinta. Fiecare crede ca ce crede e adevarat, de ce sa riste raiul etern pentru o casnicie de cativa ani? Nu? laughing
Dovada ca religia desparte oamenii mai mult decat orice altceva.

| WR104 a răspuns:

De ce nu renuntati amandoi sau daca nu se poate nici asa puteti incerca sa faceti un pact sau ceva de genul asta asa incat nici el si nici tu sa nu renuntati la religiile voastre.
Numai bine!

| estiunscump explică (pentru WR104):

E pacat ca unul sa mearga la o biserica, iar celalat la oa alta biserica? s

| WR104 a răspuns (pentru estiunscump):

Nu cred, iubirea nu ar trebui sa aiba legatura cu religia.

| dracu14 a răspuns:

Renuntati la cununia religioasa si ati rezolvat problema...