| soimos a întrebat:

Vi se pare normal ca toti crestinii sa spuna ca ei se inchina lui Dumnezeu, cand ei nu se inchina Dumnezeului Vechiului Testament ci "dumnezeului" veacurilor acestea noi care este Satana sau Diavolul?

Oare din ce cauza Rabinul Isus, inainte de a muri pe cruce i-a spus lui Ioan asta:

"Ioan 14 30. Nu voi mai vorbi multe cu voi, căci vine stăpânitorul acestei lumi şi el nu are nimic în Mine"?

Oare voi crestinii nu acestui "stapanitor al acestei lumi" va inchinati si il slaviti ca Dumnezeu
?

5 răspunsuri:
| soimos explică:

Dar roadele a milioane de crime pe care le-a comis biserica lui Christos ale cui lucrari le-au facut?
Cumva pe al "bunului Dumnezeu" denumit si "Iubire"?
Sau roadele alea nu se pun ca la voi se pun doar vorbele goale nu si faptele>

| soimos explică:

Deci crimele facute in numele lui Dumnezeu de catre crestini se datoreaza rautatii crestinilor?
Scuze ca nu folosesc cuvantul oameni pentru ca un crestin care ucide ca asa ii dicteaza Dracu, nu poate fi numit om!
Poi este si normal sa fie asa, ca doar nu a facut gardul bisericii acele zeci de milioane de crime!

| UnleashedPsycho a răspuns:

Ce-ai tras pe nas?
Baftă`!

| soimos explică (pentru UnleashedPsycho):

Evident ca "opiu pentru popor" adica putina religie!

In plus de asta te rog sa nu ma acuzi pe mine de ce scrie in Biblie, si ca sa nu mai faci patinaj artistic prin balarii, vorbeste doar atunci cand STII si nu atunci cand CREZI, nu de alta dar risti sa te autoblamezi, adica ma scutesti sa te jignesc eu, pentru ca te face de ras incultura ta, si asta nu iti face bine la orgoliu!

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru soimos):

În primul rând, n-am chef să-ţi răspund la întrebare pentru că mi se pare că aberezi.[De asta te-am întrebat ce ai tras]
În al doilea rând, Poker Face.
Baftă`!