| SaveTheNature a întrebat:

Viata este o intamplare?
Ratiunea este o intamplare?
Contiinta este o intamplare?
Pamantul si viata de pe el sunt o intamplare?
Credinta este o intamplare?
Crucea este o intamplare?
Evolutia este o intamplare?
Isus Christos este o intamplare?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu.Viata este darul lui Dumnezeu.
Nu. Dumnezeu ne-a inzestrat cu ratiune ceea ce ne face diferiti de animale.
Nu.Ea este glasul lui Dumnezeu sadit in fiecare om.
Nu suntem o oarba intamplare. Dumnezeu a creat acest univers minunat si pe om.
Nu.Credinta este o incredere neclintita in Dumnezeu.
Nu.La Golgota s-a impacat cerul cu pamantul.Acolo s-au intalnit Justitia cu Dragostea lui Dumnezeu.
Da.
Nu.El este Fiul lui Dumnezeu care a platit pretul pentru pacatele noastre.

43 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu este o intamplare din moment ce cunoastem procesul happy

Aparitia universului putem spune ca este o intamplare, pentru ca nu stim exact.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenit313):

Nu conteaza daca il cunosti sau nu. E o intamplare pentru ca nu avea un plan. Tot ce exista exista datorita gravitatie, pe langa Big-Bang, deci, pura intamplare ca intr-un punct s-au atras niste particule si nu altele, sau e intamplare ca s-au atras.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Asta-i cea mai proasta "intrebare" a ta.Wtf.

| SaveTheNature explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Stiu. Din moment ce n-ai raspuns.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru SaveTheNature):

Poftim.Totul este relativ.
Puteai sa spui direct : Evolutia e o intamplare? Se rezolva totul...
Si ce mai inseamna si crucea aia?
Deci, ca sa fiu mai clar, evolutia e o "intamplare".

| Zenit313 a răspuns (pentru Mădă0611):

Depinde de perspectiva...

| Alphawolf a răspuns (pentru SaveTheNature):

"Cu ce i-a ajutat, pe oamenii de acum 2000 de ani, care au scris Biblia si acele inventii?" - Tu ai vrea ca lumea sa fie mai buna!? Cu siguranta. Omul are nevoie de o lume mai buna, pentru ca este conditionat de acea lume, el are nevoie de siguranta atat pentru el cat si pentru persoanele iubite. Asta i-a facut sa inventeze. Au facut ordine, legi pentru vremurile alea, folosindu-se de psihologia umana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Sunt si alte legi nu numai cele ale fizici care coordoneaza Univesul, daca te uiti si vezi ca totul are o logica si nu a fost creat de nu stiu ce divinitate, e simpla fizica. Dar daca te uiti mai atent totul si toti sunt legati de alte legi pe care simplu le putem numi legi spirituale. Eu cred ca astralul e un rezultat al acestor "legi".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Isus nu e Horus, el este corupt din Horus.

| SaveTheNature explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Evolutia este o intamplare. Hm. Ia repeta-ti raspunsul in gand usor.
Evolutia este o intamplare, evolutia este o intamplare, evolutia este o intamplare.
Mai soptit:
evolutia este o intamplare.
Cum suna?

| Zenit313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea spirituala este tot materiala, pentru ca este materie afalta la alte frecvente, si se aplica si acolo legile fizicii.

Unde nu se aplica, este anti-materia, materia neagra.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru SaveTheNature):

Atunci ce e? Fictiune? Asa e, ca voi crestinii confundati realitatea cu irealitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Poate ca acum nu intelegem prea bine insa in viitor vom intelege.