| Moisie a întrebat:

Daca stiinta este aducatoare de lumina, si lumina inseamna VIATA, si mai si vedem ca STIINTELE pot sa salveze oamenii deseori de la moarte, iar biserica si credinta nu o fac niciodata
Nu cumva Religia si Credinta a proasta care sunt opuse STIINTEI aducatoare de Lumina, sunt aducatoare de INTUNERIC?
Din ce cauza perioada cand biserica era la putere, se numeste perioada Obscurantismului Intunecat?

Nu cumva Isus Christos se lauda in Apocalipsa 1.18 ca el detine CHEILE MORTII ...si nu ale vietii?
Nu cumva Isus Christos nu va poate mantuii altfelm decat luandu-va viata?
Pai daca asta este realitatea, de cce va rugati lui Isus si nu va inchinati Scolii care ar trebui sa va lumineze prin Stiinta si nu sa va intunece mintile cu o reliigie pe care istoria ne-o arata ca fiind Diabolica?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

De aia că școala, cel puțin cea românească nu e școală ca e un mijloc public de îndoctrinare și îndobitocire (mai ales la tehnologie și informatică unde alteceva decât produsele Microsoft care îi ăi mai bandiți din lume în domeniu IT îi învață) a noilor generații, ca de educație sub nici o formă. Aberație da.
La fel și ortodoxismul.ca ce chestie să mă botez ortodox cfăra să fiu întrebat.cica pentru a fii spalat de păcatul strămoșesc.Minciuni.real doctriină.La fel cum îi și cu colectarea de taxe. cămătărie. Daca nu dai camăta la beserică nu te îngorapă popa.și cica îi credință...

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Adresandu-te unei tari in care 99, 9% sunt familii crestine, ce pretentii mai ai atunci? Sa ne treci pe toti la iudaism? Vrei sa ne "tai împrejur" pe toti?

| Moisie explică (pentru milan9):

Cred ca ar trebui sa fiti taiati in jurul capului, adica la basca ca poate va strange atat de tare incat va blocheaza functionarea creierului!

| milan9 a răspuns:

Esti tu credincios in religia ta necrestina, dar asta iti da dreptul sa arunci cu pietre in CRESTINISM? sad sad

| Moisie explică (pentru milan9):

Faptul ca exprimi un adevar, nici pe departe nu inseamna ca-mi bat joc de crestinism, iar faca te simti jignit, ce ar fi ca atunci cand tie, copiilor sau parintilor tai le va fi rau, sa nu te duci la doctor ci la popa, ca nu cumva sa faci tu practic ceea ce eu spun doar in vorbe.

| enachemonica a răspuns:

Salontanul a raspuns si el la o intrebare asemanatoare tie.Cauta la raspunsuri si ai sa mai gasesti oameni asemeni tie sau mie.