| AvalohAlyn a întrebat:

Vine Apocalipsa in 2020?

https://www.realitatea.net/......1fce1ccdc2

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Complet aiurea! Pana acum au fost prezise multe apocalipse si sunten bine mersi!

| Celcestietot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Într-adevăr, multe au fost, dar cea biblica nu a avut de aface cu acestea, cu vorbele lui Iisus sau a celor trimiși de Domnul.

| ania a răspuns:

Nu știm, important e să fim pregătiți orcând pentru întâlnirea cu Creatorul nostru.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

In fiecare an vine apocalipsa... uneori chiar de 2-3 ori

| Celcestietot a răspuns:

Numai Dumnezeu Tatal stie. Citeste din Biblie daca doresti sa stii semnele acesteiawinking.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Apocalipsa exista de 2000 de ani in Biblie. In ea sunt proorocii despre istoria omenirii pana la revenirea Domnului Isus. Noi nu trebuie decât sa
o studiem in vederea înțelegerii ei cu privire la ceea ce s-a împlinit pana acum si ce urmează sa se mai întâmple. După semne suntem aproape, chiar la uși de revenirea Domnului Isus, numai ca data revenirii exacta nu o știe nimeni, decât unul singur Dumnezeu Tatăl.

| Digikey a răspuns:

Vine in fiecare an.

| Digikey a răspuns:

Citeste Biblia si apoi poti sa o explici si lui Celcestietot.El a citit doar Evanghelia pentru cei mici deoarece era singura care avea poze.

| Algo098 a răspuns:

Vine si pleaca de mai multe ori pe an, in functie de imaginatia unor indivizi atotstiutori si foarte clarvazatori.

| TristanTzara a răspuns:

Sper, că n-am apucat s-o văd pe cea din 2012.