| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi că Apocalipsa(sfârșitul lumii) e aproape? Ce te face sa crezi asta?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E aproape pentru că nici unul dintr noi nu stim cât mai avem de trăit, cel mai bine e să fim pregătiți

| Celcestietot a răspuns:

Cred asta, deoarece vremurile acestea se potrivesc cu cele descrise de Biblie.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Este aproape. Implinirea profetiilor Biblice ma face sa cred asta. Daca le urmaresti in ord7ine cronologica, vei vedea ca suntem destul de aproape de final.

| Celcestietot a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Oare la care crezi că suntem acum?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Celcestietot):

Rana de moarte a fiarei(catolicismul) se vindeca, aceasta castiga oameni pe cale pasnica de data asta, nu prin persecutii ca in trecut.

| GicaGigekGica a răspuns:

Da, este foarte aproape ca in Biblie zice ca in zilele de pe urma credinta se va slbai, oamenii se vor inmulti mult, vor construi mult, vor bea si se vor distra. Si toate acestea sunt doar cateva semne...

| Raullalu a răspuns:

Putem doar sa citim apocalipsa si cartile profetice a vechiului testament sa vedem ce se va intampla.
Apocalipsa chiar se implineste, iar necredinta crescut mult si imoralitatea subtila.
Totul va fi o grea filozifie care ii va face pe cei nestiutori sau nestatornici in credinta sa fie in potriva lui Dumnezeu si chiar sa lupe in potriva lui Dumnezeu.
Anticristul va Domni cu pace si cu teroare.
Dupa cum scrie in Apocalipsa.
Apoi se vorbeste despre cum toti carmuitorii si mai marii oraselor i se vor inchina.
Anticristul va prelua conducerea si va face un guvern mondial.
Lucrare ce a si inceput.

| Xanor a răspuns:

Da si nu, cateodata cred ca e cateodata cred ca nu, nici nu mai stiu ce sa cred