| ßirGagaWelch a întrebat:

Vinerea Mare! Minunata zi, in care toti crestinii tin foarte mult sa se comporte cat mai frumos. Aici putem face o referire si la Biserica Crestina Adventista de Ziua a Saptea care are acest fix in fiecare sambata.
Vi se pare normal sa va comportati ca niste "batausi" tot anul (sau 6 zile din saptamana), pentru ca apoi sa-i bateti la cap pe cei agresati ca sunt niste mari pacatosi, chiar si de Vinerea Mare/Sabat?
Chiar nu aaveti pic de bun simt (majoritatea dintre voi)?

6 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Asa e romanul, crestinul : Ingrasa porcul in ajun happy

De aici rezulta ca nu suntem nici pe departe o societate crestina cum ne dorim a fi vazuti.
E totul doar de suprafata, pe cat de transparent pe atat de superficial...

| Exilee a răspuns:

Pentru ce ai devenit neindreptatit/a? Ce s-a intamplat?

Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Http://www.youtube.com/watch?v=xYebNAGJrM4

Vezi dintr-o perspectiva gresita. Eu n-am intalnit, nu cunosc.

| Diavolcata a răspuns:

Sa fiti credinciosi e mai portant happy

| NeverSayNever a răspuns:

Da e adevarat ca sunt rai, dar ei il pot descoperi cu adevarat pe Dumnezeu si se pot caii fiindca isi dau seama ca au gresit, de aceea nu trebuie sa-i judecam noi, fiindca nu avem nici un drept.Este la fel ca cei doi talhari care erau rastigniti alaturi de Iisus, unul a crezut in El cu toate ca toata viata lui a facut rele, iar celalalt si-a pierdut sufletul, necrezand in Iisus.