| AvalohAlyn a întrebat:

Voi mai aveți speranța că există "ceva" după ce această viață se sfârșește? Ce anume va da acea speranță?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bineinteles! Viata mea!

| DeyCj a răspuns:

Normal că există. Având în vedere că corpul uman este limitat parcă intenţionat la 5 simţuri, e ceva normal ca percepţia să fie limitată la atât doar.
Speranţă....Nu-i nici o speranţă, e fapt, dar nu e perceptibil oricui, ci doar pentru cei ce au reuşit să treacă de limitele corpului.

| Algo098 a răspuns:

Am convingerea ca nu exista alta viata. Nici nu ar avea de ce sa existe. Ce valoare asa de importanta ar avea viata mea pentru cineva sa zicem superior pentru ca cesta sa o prelungeasca in alta parte in absenta corpului? Speranta intr-o viata dupa moarte e falsa. Omul isi doreste o viata mai buna si mai lunga si viseaza la o alta viata si inca dupa moarte.

| Xanor a răspuns:

Am speranta vietii vesnice