| anonim_4396 a întrebat:

Vreau mult sa ma pocaiesc, sa îmi schimb viata in bine, sa fiu un om mai bun și sa ma apropii mai mult de Dumnezeu.Cum pot sa fac toate astea? Nu este deloc simplu dar simt ca de asta am nevoie, de Dumnezeu.
Cum sa ma apropii de Dumnezeu astfel încât sa îmi schimb viata în bine, sa fiu un om mai bun și sa primesc viata veșnică?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aline (sau cum te-ai chema), pui aceleași întrebări de vreo 3 ani încoace, le pui apoi le ștergi.
Chiar nu te-au lămurit toate răspunsurile primite până acum?

| EestiSodalane a răspuns:

În primul rând să te spovedești și să te împărtășești