| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau si eu sa vorbesc cu Dumnezeu asa cum a facut-o Neale Donald Walsch(autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu)Se poate? Cum fac?happy Just Smile.

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ceea ce ai vrea tu nu se poate fiindca respectivul "Neale Donald Walsch" nu a vorbit niciodata cu Dumnezeu. DACA citei Biblia aflai ca Dumnezeu nu "converseaza" asa cu omul caci daca ar face-o omul ar muri instantaneu.

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru danut):

Zeul asta al vostru e rau, al meu comunica mine zilnic ba ne trimitem si sms-uri si uneori we *** it.

| danut a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Te "inteleg", si ce-ti comunica zeul tau?

| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru danut):

Nimic e la fel de inexistente ca al tau.

| danut a răspuns (pentru Cantărețuiadului666):

Al meu NU ESTE INEXISTENT ca al tau iar eu am sansa de a comunica cu Dumnezeul meu.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu cauta oamenii maturi cu caracter

| sierra1 a răspuns:

Scrie-i aici pe site. Cică vede și aude tot. Case closed!

| mentholinks a răspuns:

Tehnica lui NDW cum si el a spus-o e in felul urmator. Ii pui o intrebare in minte lui Dumnezeu, nu te gandesti la nimic iar apoi primul raspuns care iti vine in minte e Dumnezeu. Asa a facut Neale. Cat de reala e aceasta comunicare nu stiu.

| Steregoi a răspuns:

Cum se face ca Adam conversa cu Dumnezeu si nu murea? Conversatia presupune comunicare in sens dublu in mod activ din partea ambelor parti sau intre toate partile implicate in conversatie. Dupa ce Eva si Adam au pacatuit ei au conversat cu Dumnezeu si nu au murit instantaneu. Se pare ca Adam conversa cu Dumnezeu si inainte sa pacatuiasca. Cand Adam a pus nume la animale Dumnezeu a luat in considerare denumirile ce le punea la animale.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Nu, in zilele astea comunicarea directa cu Dumnezeu poate fi un miracol. Ce ai vrea sa vorbesti cu El daca ai putea?

| petitconseil a răspuns:

Te rogi la Dumnezeu din tot sufletul tau sa te ajute la ceva(la ceva bun, nu la rautati).El iti va raspunde cand Va vedea ca ai credinta adevarata si nu faci asta doar asa ca sa te afli in treaba.Cand vei vedea ca El ti-a indeplinit dorinta(ruga ta)trebuie sa Ii si multumesti.Si uite asa vei avea o buna comunicare cu Doamne Doamne. Spor!

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

P-asta l-ar ajuta un psihiatru sa scape de depresia si de dorinta sa vorbeasca cu o divinitate laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Cantărețuiadului666 a răspuns:

Cred iarba sau acidul te ajuta 100%, so try it my friend, the weed is life.

Întrebări recente