| OctavianDanielMaria a întrebat:

Zeul iudeu regreta ceva? Daca regreta, inseamna ca zeul iudeu e creat dupa chipul si asemanarea omului, nu invers.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

@WisdomInTheDark
OK, m-ai facut prost. Nici o problema! Poti sa ma faci si nebun. Probabil ca asta crezi in mintea ta, dar ti-e jena sa o spui. Dar, eu consider asta o onoare, atita timp cit "Dumnezeu a ales lucrurile nebune ale lumii, ca sa faca de rusine pe cele intelepte. Dumnezeu a ales lucrurile slabe ale lumii, ca sa faca de rusine pe cele tari. Caci nebunia lui Dumnezeu este mai inteleapta decat oamenii; si slabiciunea lui Dumnezeu este mai tare decat oamenii.", dupa cum spune Biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Regreta ca a creat omenirea cand vede cati prosti sunt pe lume, in special pe cei care il adora asa mult.

| TheStrategist a răspuns:

Probabil regretă că a creat oamenii.

Răspuns utilizator avertizat