| Mihai_Kalmar_1992 a întrebat:

Daca Dumnezeau ne-a creat dupa chipul si asemanarea lui atunci pe El cine l-a creat?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu exista din totdeauna, nu are inceput.

| drogh a răspuns:

Fiul lui Dumnezeu a fost născut din El, dar în același timp este fiul unei femei, Maria. […] Din acest motiv, Mama lui Iisus poate și trebuie numită «Mama lui Dumnezeu»".

| Glooring a răspuns:

Asta este o intrebare la care este foarte greu de comfirmat un raspuns. Dar poate te ajut prin raspunsul asta:

Mă-sa!

| suntsieupetpu a răspuns:

De unde stii ca l-a creat cineva? L-ai vazut incat sa fii convins ca cineva l-a creat?

| drogh a răspuns (pentru suntsieupetpu):

Mergi pe credinta si pe ceea ce spune Biblia.

| suntsieupetpu a răspuns (pentru drogh):

Umm mersi pentru sfat :3

| Mihai_Kalmar_1992 explică:

Parerea mea personala este ca oamenii l-au creat ca tot ei sa aiba frica de ceva intr-un fel... daca nu ar fi fost religia ar fi un haos total pe pamant fiindca oamenii nu ar avea de ce sa se teama

| aly1D a răspuns:

Dumnezeu e din totdeauna. Nu a fost creat de nimeni.

| mODIN a răspuns (pentru aly1D):

Cum vine asta? Parca totul trebuia sa aiba o sursa cand era vorba de Big Bang.La dumnezeu nu se pune regula?