| Reddd a întrebat:

Daca Dumnezeu ne-a creat dupa chipul si asemanarea Lui inseamna ca Dumnezeu are organe genitale?

22 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Are si par in c.r

| Angel0 a răspuns:

Tu ai organele genitale pe chip?

| DrunkenRat a răspuns:

Dar Gates a avut ceva organe genitale speciale de a facut calculatoarele? rolling on the floor)

| 220V a răspuns (pentru DrunkenRat):

Blaise pascal a inventat primul calculator, nu bill gates

| DrunkenRat a răspuns (pentru 220V):

Am spus ca le-a facut nu ca au fost priemele. La urma urmei, nici nu stiu cine a inceput, nici macar nu a fost o persoana ca a fost o echipa pentru proiectarea ENIAC-ului.

| Filip23 a răspuns:

Nu poti sa iei si tu o pauza de la postarile murdare, macar acum cu Craciunul?

| Shaddar a răspuns:

Reddd, pune altfel problema: ce poti spune despre organele genitale ale lui dumnezeu daca a creat barbatul SI femeia dupa chipul si asemanarea lui?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

D.zeu este angrogin, altfel cum ar putea sa aiba ambele sexe? intrupeaza partea spirituala feminina si masculina

| soimos a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

> D.zeu este angrogin <
Hai ca asta e cea mai tare!
Nu e androgin ci angrogin si tu esti grogy, ha ha ha!

Dumnezeu l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea sa iar omul a iesit 98, 7% indentic cu un cimpanzeu, asa ca pe Dumnezeu il putem denumi marele Cimpan-Zeu, si ati vazut vreodata un CimpanZeu fara organe genitale?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru soimos):

Nu esti logic si gandesti total anapoda.adu argumente viabile

Pa, Pa

| soimos a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Si tu probabil ca esti o tirista imputita care s-a pocait!
Una care nu intelege ca aici nu se fac caracterizari sau atacuri la persoana ci eventual se raspunde civilizat la intrebarile puse

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru soimos):

"Nu e androgin ci angrogin si tu esti grogy, ha ha ha!" asta a fost prima jignire.a doua ai trimis'o acum. tirista imputita, de unde iti vin? esti tare fraier.nici ateu nu te poti nu.din lipsa de argumente ma jignesti.am spus spiritual nu fizic materialistule.vai de tine

| soimos a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Scuze pentru jigniri dar m-ai enervat prin faptul ca ai facut aprecieri referitoare la persoana si nu la postare.
Tu spui sa-ti aduc docezi din p de v "spiritual"?
Ce legatura are Dumnezeu, credinta sau biserica cu spiritualitatea?
Sau mai exact ce legatura este intre opera lui Mozart si credinta babei proaste care umbla la biserica!
Religia, Dumnezeu, sau Biserica nu au nimic comun cu Spiritualitatea, ci cu Spiritualismul, pentru ca domeniul lor de activitate este spiritul adica sufletul si nu valorile create de spiritul uman care sunt rodul spiritualitatii!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru soimos):

Esti doar un fanatic religios pasionat de propriati prostie.nu scapi fiindca mai suparat.NIMENI nu imi vorbeste asa, sa iti fie clar!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru soimos):

Sunt acelasi lucru,credinta este mai pura atunci cand convingerea celui care o are legat de ce e adevarat si ce nu este mai mare, biserica este simbolul bisericii spirituale(daca ea este interpretata fizic asta e altceva-nu conteaza ce se intampla in prezent in ea-este subiectiv), spiritualitatea este legata de d.zeu.nu la asta se refera?

| Metthiaz a răspuns:

Chipul si asemanarea lui Dumnezeu din om este sufletul.

| Bleed a răspuns:

Chipul = Ratiune, sentiment, vointa
Chipul il primim in dar, insa Asemanarea se dobandeste prin efortul de a face fapte bune.

| Rapplex a răspuns (pentru Bleed):

Asta e si principalul motiv pentru care religia este o mizerie.Nu mai interpretati biblia asa cum va pica voua mai bine, si abia atunci vedeti ca nu se leaga nimic.

| Bleed a răspuns (pentru Rapplex):

Religia nu este o mizerie. Tu esti o rusine pentru romani. Si mai sunt inca cateva sute de oameni la fel ca tine, care habar n-au de nimic. Nu stiu eu multa religie, insa stiu si CRED in faptul ca Dumnezeu exista, si ne iubeste.

| Rapplex a răspuns (pentru Bleed):

In ochii tai sunt o rusine, dar in ochii celor ce ma cunosc te asigur ca nu sunt asa. Discriminezi doar din pricina conceptelor tale religioase? Stai calm/a. Daca nu sti religie, nu e indicat sa afirmi ca sti ca exista D-zeu.Religia e mult mai veche decat Biblia, e de pe vremea popoarelor din antichitate, ce aveau o religie dualista(rau si bine), doar ca ei credeau in mai multi zei, fiecare avand o intrebuintare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avea redd. avea cum avem toti ba chiar si toate functiile fiziologice pe care le avem si noi, dar doar in forma umana in care s-a intrupat ca fiu al lui Dumnezeu tatal.problema e ca el le-a folosit intru naturala lor intrebuintare, si nu cum fac multi oameni ai zilelor noastre pangarind templul duhului sfant care este trupul cu tot felul de scarbosenii si fapte decadente, ca sa nu mai spun ca pentru unii a ajuns gura mai ceva ca anusul.cam o deschid cum incepe sa puta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numi pasa ce organe are / acelasi intrebari repetate de parca ati fi papagali