| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva (de aici, sau rude mai in varsta) bai galvanice la fizioterapie pentru dureri de oase (dureri reumastismale sau artrita)?
Cum v-ati (s-au) simtit dupa ele?
Am auzit ca unele persoane au fost mai rau dupa ele. Adevarat? Nu e vorba de acea "ravaseala" a fizioterapiei ci de efectul final al galvanicelor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice energie bagi așa în tine, vindecă dar și perturbă. Asta e răvășeala fizioterapiei. Efect la distanță în timp nu au.