| vLd944 a întrebat:

Acum cateva zile am alergat la ascunsa si ma toare piciorul stang! Ma doare mai exact in spatele tibi-ei! Ce pot face sa scap de durere? Vreau sa va spun ca am 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cate detalii ne-ai dat nu stiu de ce te astepti la un raspuns corect... Mai pe scurt poti sa si mori in urmatoarele 10 minute, dar cel mai probabil trece de la sine... Sau nu.

| christall a răspuns:

Mergi la medic. Vorbeste cu parintii sa mergeti.

| alinadianaaa a răspuns:

Durerea este persistenta sau se manifesta in reprize? Posibil ca ai suprasolicitat mediana tibei datorita efortului fizic depus. Daca durerea persista mai multe zile este important sa te prezinti la medic.Pentru diminuare durerii poti sa tii piciorele in apa calduta sau sa folosesti creme cu efect antiinflamator

| vLd944 explică (pentru alinadianaaa):

In reprize. Cel mai mult ma doare dimineata cand ma trezesc. Pe la 3 ma doare putin iar seara ma doare doar daca alerg!