| Luka0102 a întrebat:

Acum o luna si jumate aproximativ am scapat de hepatita A, ultimele analize le-am facut acum 2 saptamani iar transaminazele mi-au iesit 71, ceea ce este bine fata de cat aveam initial inperioada icteriana 1800.Intrebarea mea este daca poate recidiva si daca pot sa fac sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Myyy3 a răspuns:

Uite un sfat.Nu recomant sa vorbesti aici despre asta pentru ca unii dau raspunsuri la vrajeala.Incearca pe raportal.Acolo poti avea 1000 vizualizari si 500 raspunsuri dintre care de la multi medici.Succes

2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mai usor cu efortul deocamdata! tine regim in continuare si o sa fii bine! nu poate recidiva, poti doar sa iei iarasi virusul hepatic din alta parte! deci spalatul pe maini inainte sa mananci etc sa fie lege! multa sanatate iti doresc happy

| marcous a răspuns:

Mai asteapta 2 saptamani, sa coboare transaminazele sub 40, si apoi poti face sala linistit happy