Întrebare recomandată | UmbraDeVulpe a întrebat:

Poate sa afecteze vederea cititul de pe un kindle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca exista deocamdata studii in ce priveste modul in care o tableta iti afecteaza ochii.Eu stiam ca acestea au in designul lor un ecran care sa ti-i protejeze, astfel ca poti seta sa ai un contrast si luminozitate aseamanatoare cu o carte reala.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, poti cumpara carti in varianta pdf, sau poti descarca de pe net tot pdf, gratis, si le citesti fara nicio problemea.Mai exista si alte formate decat pdf. Ma batea si pe mine gandul sa imi cumpar, insa mi-am dat seama ca e mai ok sa citesc ce mai am deja in biblioteca, iar apoi sa imprumut.Si asa port ochelari. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La momenul actual despre orase si cum arhitectura, designul cladirilor, proiectarea gridului stradal etc ne influenteaza viata.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Am citit, insa anul asta n-am mai reusit mare lucru, am vreo 4 incepute. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| PedoBarbie a răspuns:

Cititul nu afectează vederea ce și tu nu le ai cu cititul? vtm vtm bum e greu este du-te la muncă serioasă dacă e greu și o cărticică?

Răspuns utilizator avertizat