| FataAiaRandom a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Cred ca is nebuna. Cand eram mica... stiti luminele alea pe care le vezi cand inchizi ochii? Eu le vedeam. Eeeee, bine, daca ma concentrez mult pot sa le mai vad.Cred ca is halucinatii.Si mai aveam momente in care ma opream cateva secunde si vedeam negru in fata ochilor. Dar nu eram constienta.Nu mai stiam nimic.
Eiii acum halucinatiile au inceput sa se manifeste si mai rau. Din cand in cand aud bocanituri in geam, lucrurile din casa cad, cand ma concentrez pe ceva e posibil sa cada si plus vad... umbre si siluete urate.Am fost la doctor si a zis ca nu am nimic. Daca mai vad trebuie sa merg la psiholog. Dar eu nu vreau sa merg la psiholog. Stiu ca is nebuna, cum imi pot reveni? Is sigura ca is halucinatii, nu au cum sa fie reale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ionutszu a răspuns:

Nu mai crede ca esti nebuna. Nu te ajuta cu nimic. Si eu vad...noaptea vad o lumina ca un far care se plimba si cand se apropie trebuie sa deschid ochii pentru ca ma orbeste. Zgomotele sunt normale doar ca paranoia pe care o ai le face milt mai sursceptibile si le acorzi prea multa atentie. Treaba cu umbrele, toata lumea a trecut prin asta, se datoreaza iar atentiei si formei ochiului. In dreapta vezi putin intunecat si in tanga la fel iar cand misti ochii rapid iti da senzatia de negru.

| FataAiaRandom explică (pentru Ionutszu):

Nu sunt chiar umbre, cateodata sunt si fete urate in fine cred ca e de la prea multe filme de groaza. Dar chiar is nebuna. Am gen premonitii dar eu nu imi dau seama cand le am. De ex am intrebat-o pe micamea cand a avut loc ultimul accident de masina de pe str noastra, m-am dus in oras iar cand m-am intors era o masina intrata in gardul vecinului sau cand ma intreaba cineva cat e ceasul iar eu spun ora exacta fara sa ma uit, dar cel mai ciudat e la jocul acela: flori fete sau baieti, in care trebuie sa ghicesti nr. Le ghiceam din prima. Numai nebunii au de astea si fac de astea. Crezi ca ar trebui sa merg la un psiholog?

| Ionutszu a răspuns (pentru FataAiaRandom):

In primul rand afirmarea cum ca esti nebuna arata ca nu esti. Exista multe intaplari stranii dar ceea ce spui tu nu depaseste normalul. Crede-ma sunt oameni ce au experimentat lucruri si mai ciudate si nu au nimic.

| FataAiaRandom explică (pentru Ionutszu):

Stiu, dar tot pare ciudat.