| SuntTrisSta a întrebat:

Ajutor... Cum va descurcati cu atacurile de panica... Simt ca ma sufoc nu am aer si o frica nebuna de moarte si de orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Exercițiile de respiratie. Dacă nu îți ies, ia o un obiect la tine (pix, sticla de apa, orice) și trece-l dintr-o mâna in alta. Tine creierul ocupat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia pastile de liniste

| dinaprilie a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiiii avion.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dinaprilie):

Ce vrei sa spui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am scăpat cu tratament de aceste atacuri de panica complet aproape. Suferi de anxietate generalizata, mergi la un psihiatru sa îți ofere tratament, altfel te va distruge de nici pana la magazin nu o sa poți ieși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu imi pun castile in urechi, ma plimb prin casa, dau din cap singur si urlu uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschid geamul, trag aer curat în piept și încerc sa ma calmez. Am avut atacuri de panica când am avut covid. Apoi alt atac de panica când am aflat ca mama are cancer. Asta din urma recent s-a întâmplat.

Răspuns utilizator avertizat