| rynaqui a întrebat:

AJUTOR!

tata are ceva la stomac de cam o ora si tot vomeaza intruna un lichid verde galbui. cam din 7 in 7 minute. se simte terminat si are gust amar in gura.

Stie careva ce sa ii dau? ca nu vreau sa ma duc la spital si sal tina in perfuzie peste noapte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nospa si Colebil, arata a criza de bila. Adauga si un metoclopramid. Macar Nospa si metoclopramidul fa-i-le injectabil, altfel le va varsa inainte sa isi faca efectul.

| alessia5158 a răspuns (pentru Brigaela):

Colebil? --- nu-i riscant? Dar daca are litiaza biliara? --- administandu-l, nu-i poate declansa o colica biliara drenand calculii catre canalul biliar? Intreb, doar!

| Brigaela a răspuns (pentru alessia5158):

Un Colebil asociat cu Nospa nu poate declansa colica biliara.

| alessia5158 a răspuns (pentru Brigaela):

Multumesc !

8 răspunsuri:
| Reiki a răspuns:

Suna la salvare

| MoneyMoney a răspuns:

RAPID neapărat şi obligatoriu la spital nu aici pe TPU! Doar dacă NU vrei să se simtă şi mai rău până mâine!winking

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Lichidul e suc gastric si gustul amar e de la fiere...dar nu stiu ce sa ii dai

| adfcg a răspuns:

Scuze ca-ti spulber sperantele, dar asta nu e o preferinta.Trebuie sa te duci la spital!

| rynaqui explică:

E mai bine acum. si-o revenit de la sine, vomeaza mult mai rar, acum or trecut cam 25 de minute de cand no mai vomat si s-a pus la somn.

mersi la toti cei care ati lasat cate un rasp.