| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pasiunea de a ma uita la filme si documentare despre fenomene stranii si asa mai departe... si desi nu imi place sa recunosc, la inceput si mie mi-a fost... frica - sa zic asa, dar cu timpul mi s-a mai ameliorat, tot ce am facut am fost sa imi inving teama si sa incerc sa gasesc un raspuns pentru ceea ce mi se parea ciudat, straniu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita! Si in plus de ce sa iti fie frica de intuneric? Ce se poate intampla? Doar nu crezi ca daca li s-a intamplat oamenilor alora o sa ti se intample si tie nu? Eu zic ca sa te uiti Vineri la emisiune si dupa ce se termina inchide becu si culcate linistit! Ca nu o sa se intample nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahalaughing si eu ma uit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tie asa frica eu am 10 ani si ma uit in fiecare vineri la fenomene stranii si nu am nimic de si ma uit si la filmele cele mai infricosatoare dar ai dreptate si tu ca i mie mi-e frica uneori dar mam convins ca in viata de zi cu zi nu poti sa te temi tot timpul asa ca mi-am pus in minte sa las aceasta frica la colt si sa aduc curajul langa mine si asta am facut si nu mai imi e frica asa ca ma uit si la filmele de groaza cele mai tari si nu ma infricosez asa ca iti recomand sa nu-ti mai fie frica eu am 10 ani si sunt din arad sper sa nu te mai infricosezi asa usor. sper sa ai mult noroc in ce ti-am zis asa ca succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si ador emisiunea asta! Ma uit de la 12 ani.Cand am vazut primul episod care se numea Prezenta si unii sau mutat intr-o casa unde au trait niste satanisti, nu-ti spun cat de speriat am fost. Dupa aceea m-am uitat si a inceput sa imi placa si sa nu mai ma sperie! Nu mi-e frica de intuneric pentru ca stiu ca nu e nimeni.Pe la 2 -3 noaptea ies pe afara doar cand nu pot sa dorm.Cred ca tu esti mai "fricos" scuze ca spun asa esti mai fricos de fel.trebuie sati invingi teama. Te sftuiesc sa nu te mai gandesti la astfel de lucruri la fantome demoni si altele si pentru o perioada de timp sa lasi deoparte si filmele cu din astea. Emisiunea este 100% reala. Cred ca ar trebui sa-ti fie frica doar de Dumnezeu PENTRU PACATELE PE CARE LE FACI.

| CrinutzaCrinutzica a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai uita! Eu inainte de culcare nu ma uit la din astea ca nici eu nu pot sa dorm asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la ele si am 9 ani si dupa ce ma uit la ele si mie imi este frica si ma uit dupa ai
a la desene animate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te mai uita la filme de groaza si alte tampenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa adormi inainte de a incepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi in primul rand nu te mai gandi la intuneric si cand te culci gandeste-te alcevacum ar fi ce vei face maine eu asa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar si eu trebuie sa ma uit la asa ceva pentru ca apoi sa povestesc episodul in engleza.Cine il poate privi si mi-l poate povesti si mie.Va rog mult de tot.Astept raspuns pe adresa de email:th3_craz1_g1rl_cr1st1na@yahoo.com.Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma uit la filmele astea de pe discovery si chiar imi plac filmele de gen Horror. recunosc ca imi creste adrenalina cand ma uit... dar dupa aia ma gandesc ca sunt doar efecte speciale. happy Nu exista fantome sau monstrii sau chestii de genu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nici un raspuns este vina lui de se uita la asa ceva si eu ma uit la asa ceva si mie nu mi-i frica doar ca imi fac rugaciunea in fiecare seara si nu visez uratbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Gandestete ca e zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la zi
sunt daniel din mures am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit si mie frica... dar mereu cand ma uit stau cu mma...am si eu 12 ani... cel mai de groaza...am incercat sa nu ma mai uit. dar e imposibil... vreau teama,, frica,, suspans:da ce sa zic doarme cu o veioza aprinsalaughing) sau nu stiu eu ma uit la desene cand se terminalaughing.chiar daca am o varsta 12happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la fenomene stranii si la fel mie si mi-e frica dar incearaca sa adormi in timpul filmului daca nu adormi gandeste-te la ce iti place tie cel mai mult in viata si uiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si nu am avut asemenea probleme...asa ca nu pot sa iti garantez ca va merge... dar oricum: cred ca cel mai bine ar fi sa nu te mai uiti la filme din astea sau, cealalta posibilitate, sa te gandesti ca este doar o reconstituire ( in cazul Ghost Haunting) sau pur si simplu o fantezie...inventie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa te speri.
Eu sunt sigur ca tu crezi ca nu exista fantome sau spirite.
Eu am 16 ani si ma uit la fenomene strani cate odat ma speri si eu.
Dar stiu ca nu exista fantome sau sirite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa te speri.
Uite eu am 16 ani si ma uit si eu la fenomene strani.
Cate odata si eu ma mai speri dar sitiu ca nu exista stafi, fantome si spirite
Asea trebuie sa faci si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu te mai uita la prostii ca te sperii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te mai uiti la fenomene strani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te mai uiti la fenimene strani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la ceva frumos si nuh te mai gandi la si uitate la filme frumoase la desene asculta muzica si eu am 12 ani si asa fac sh sa stii ca functionaza ma numesc elena si am 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer te tine cineva in fata televizorului ca sa te uiti? De ce te mai mai uiti daca ti-e frica? Eu ti-as da un sfat...nu te mai uitahappy pentru ca ai sa devii foarte sperioswinking. asta e parerea mea.si gandeste-te ca nimic nu este realwinkingtongue.si eu ma uit da' stiu ca am curaj...ca daca mi'e frica nu ma uitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti oricand sa dorimi in camera cu parintii vinerea dupa fenomene stranii sau dupa alte emisiuni infricosatoare.Eu asta fac si ma simt mult mai bine dimineata pe Luminawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie inaine imi era frica dar, acum, la sfarsitul episodului ma gandesca ca acele fenomene erau niste spirite care nu am reusit sa treaca in lumea de dincolo. dar daca este vorba de spirite rele in acel episod ma gandesc ca si acelea au si cate ceva bun in ele si deoarece iti e frica de ele cu atat te bantuie mai mult in vise sau chiar cand te uiti in camera in locuri intunecate.Si eu am 12 ani si iti multumesc ca ai pus aceasta intrebare deoarece eu cred ca te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand totul este in imaginatia ta incearca sa gandesti putin si sa iti dai seama ca in realitate nu exista fantome sau chesii din astea tot'u tine de paranormal :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te culci sa nu te mai gandesti la fenomene stranii gandeste-te la altceva ceva amuzant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te mai gandi la emisiune si uita-te cand se rermina la desene si uita de tot cosmarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... poti sa incepi sa canti si sa te gandesti la ceva haios care sa te faca sa razi