| ZoeyMe a întrebat:

Am 13 ani, 1.61 m si scolioza dorso-lombara in s.Surorile mele sunt cam cu 10 cm mai mari ca mine si d-na doctor a zis ca probabil sunt mai scunda din cauza problemelor cu spatele.Intrebarea mea este ca daca fac tratament pot sa ma mai inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de gimnastică medicală, o alimentație pe bază de multe fructe și legume proaspete, lactate degresate, hidratare corespunzătoare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu poti eu am 17 ani si 1.79 sunt inalta si nu pot sa ma fac mai scunda[port tocuri de 20 cm ]si vreau sa fiu mai scunda ca sa pot purta tocuri mai inalte dar nu pot si nu cred ca e din cauza blii pur si simplu unii sunt mai scunzi unii sunt mai inaltii, funda?

| loredanadevil a răspuns:

Acum depinde si de vointa ta dar nu prea sunt sanse dupa parerea mea.